45 років тому не стало Амет-Хана Султана

45 років тому не стало Амет-Хана Султана
02.02.2016
Оцініть статтю: 
(453 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

45 років тому 1 лютого 1971 року не стало кримськотатарського льотчика-випробувача, двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана.

В Україні, щоб вшанувати пам’ять героя, в травні минулого року Верховна Рада прийняла постанову про присвоєння міжнародному аеропорту Сімферополя його імені. А в листопаді Міністерство інформаційної політики та Служба уповноваженого Президента України у справах кримських татар та представництво Меджлісу кримськотатарського народу в Києві звернулися до керівництва ДП «Антонов» з проханням назвати новий український пасажирський літак Ан-178 ім’ям Амет-Хана Султана.

Як нагадує 15 хвилин, Амет-Хан Султан народився 25 жовтня 1920 року в Криму, в Алупці. У період Другої світової війни здійснив понад 600 бойових вильотів, в яких особисто збив 30 літаків супротивника і 19 − у складі груп. Тільки в кримському небі він знищив 6 бойових фашистських літаків. Після війни брав безпосередню участь у підготовці до польотів в космос перших космонавтів: Юрія Гагаріна, Германа Титова, Павла Поповича та інших. Амет-Хан Султан трагічно загинув 1 лютого 1971 року під час чергового випробувального польоту.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.