Адвокат Ахтема Чийгоза та Надії Савченко прокоментував «атаку на Меджліс»

Адвокат, російський правозахисник і громадський діяч Микола Полозов

Адвокат Ахтема Чийгоза, Надії Савченко і Хайсера Джемілєва, російський правозахисник і громадський діяч Микола Полозов висловив свою думку про «атаку на Меджліс». Саме так, виступаючи 14 березня на круглому столі в Укрінформі, правозахисник охарактеризував події на півострові, пов’язані з кампанією заборони представницького органу кримських татар.

− Цілком очевидно, що це продовження політики Кремля після анексії півострова. Завдання − видавити найбільш пасіонарну частину кримськотатарського населення, що їм і вдається робити. Перш за все, вони заборонили в’їзд до Криму лідерам кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову. Решту вони намагаються залякати так, щоб люди боялися виходити зі своїх будинків. Тому визнання Меджлісу екстремістською організацією цілком укладається в цю логіку, − заявив Микола Полозов.

За словами правозахисника, далі Меджліс буде визнаний екстремістським, що дозволить усім причетним до його роботи також визнати екстремістами і, отже, «переслідувати і видавлювати» їх. Повернення в прокуратуру «справи 26 лютого» він також пов’язує з «цією атакою на Меджліс».

− Вони посилять звинувачення як Ахтему Чийгозу, так й іншим. Додадуть екстремізм, це буде не просто якісь масові заворушення тощо, а заздалегідь спланована екстремістська діяльність проти державних основ Російської Федерації, − розповів Микола Полозов.

Адвокат зазначив, що транслювати всі порушення, що відбуваються в Криму, треба через Україну на Захід. За його словами, це єдиний шлях, через який можна впливати на Кремль, бо перемогти путінський режим зсередини неможливо.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.