Ахтем Сеітаблаєв: Створенням стереотипів навколо кримських татар роками займалося КДБ

«UkrRain»: Ахтем Сеітаблаєв
«UkrRain»: Ахтем Сеітаблаєв
07.10.2020
Оцініть статтю: 
(117 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Створенням стереотипів навколо кримських татар роками займалося КДБ», — сказав відомий український кінорежисер та актор кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв у розлогому інтерв’ю виданню «UkrRain» (Український дощ»), серед іншого відповідаючи і на запитання журналістки Анастасії Рибчинської щодо існуючої недовіри співгромадян до «автономної» патріотичності кримських татар», адже, як вважає журналістка, «національний рух у кінечному підсумку прагне незалежності, самостійності і врешті-решт державності».

«Дуже хороше питання, тому що воно автоматично виникає як відповідь на прагнення кримських татар до своєї власної автономії, — зауважив Ахтем Сеітаблаєв. — Я міг би бити себе в груди і переконувати українців у вірності, але хто ж мені повірить. Замість відповіді розповім історію з життя. Колись відомий журналіст Андрій Цаплієнко робив для «Інтера» репортажі з Криму про нібито «захоплення» кримськими татарами кримських земель під побудову власних будинків. З часом, ті ж самі, хто замовив у «Інтера» цей репортаж, замовили і побиття і самого Цаплієнка. Тільки завдяки захисту кримських татар Андрій вийшов з конфлікту неушкодженим. А згодом ми зустрілися з ним на фронті, глянули один одному в очі і все зрозуміли. Є речі, про які навіть говорити не треба. Ми потиснули руки і тепер рухаємось у одному напрямку. Кримські татари — це вдячний народ, який завжди відповідає стократним добром на будь-яке добро у свій бік.

Створенням стереотипів навколо кримських татар займалося КДБ роками і тому ми не дивуємося недовірі українців до нашого народу, адже вони такі ж жертви кремлівської пропаганди, як і всі колишні народи СРСР. Проте саме життя зводить нас воєдино і робить наші народи єдиною нацією, у якій є місце багатьом народностям, що проживають на теренах України. У багатьох людей, які виїхали після анексії з Криму, навіть не виникає питання щодо державної приналежності Криму. Більше того, національна автономія кримських татар у складі України є потужним запобіжником від будь-якого сепаратизму. І це дуже важливо».

Український кримськотатарський діяч Ахтем Сеітаблаєв є режисером стрічок «Кіборги», «Чужа молитва», «Захар Беркут», «Хайтарма» і «Номери», що має вийти за п’єсою Олега Сенцова, а також дивовижним драматичним актором, здатним втілювати на сцені і в кіно найскладніші образи.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.