Аккерманську фортецю визнають за всесвітню спадщину

Аккерманську фортецю визнають за всесвітню спадщину
©️ Одеська ОДА: Аккерманська фортеця
21.01.2019
Оцініть статтю: 
(154 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Національна комісія України у справах ЮНЕСКО вивчає подання на внесення Аккерманської фортеці до попереднього списку всесвітньої спадщини. Унікальність цієї пам’ятки архітектури обговорили під час тематичного засідання, що відбулося сьогодні в Міністерстві закордонних справ.

Більшість істориків уважають, що фортецю заснували генуезці в XIII ст. Будівництво споруди тривало близько 200 років. Від XV ст. фортеця належала Османській імперії та відтоді відома під назвою Аккерман, що в перекладі означає «білий камінь». Вона й справді зведена з вапняку.

«Аккерманська фортеця заслуговує на те, щоб стати частиною світової туристичної мережі. І цей довгоочікуваний процес розпочато ще восени 2017 року з ініціативи голови ОДА Максима Степанова. Номінаційна заявка вже на порядку денному засідань Національної комісії України з питань ЮНЕСКО. Ми прагнемо зберегти історичну пам’ятку та привабити до неї ще більше туристів і дослідницьких місій», — заявила заступниця голови Одеської ОДА Світлана Шаталова.

Зазначимо, в заявці йдеться про унікальність пам’ятки, що поєднує частину античного міста Тиру з шедевром європейського фортифікаційного мистецтва. Науковці визнали, що вона відповідає щонайменше трьом критеріям ЮНЕСКО, зокрема, таким: об’єкт відображає важливість взаємозв’язок людських цінностей та розвитку містобудування; пам’ятка є архітектурним ансамблем, що ілюструє важливі етапи в історії людства, а також пов’язана з подіями та традиціями.

Під час попереднього засідання учасники запропонували розглянути можливість визнання Аккерманської фортеці за об’єкт транскордонної групи. Наприклад, у партнерстві з Туреччиною, Румунією та Польщею.

Нагадаємо, Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця — один із найпопулярніших туристичних об'єктів півдня України. Внесення її до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ініціював голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов. У листопаді 2017 року за його наказом створена робоча група, що сформувала та затвердила номінаційну заявку.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.