Під Посольством Російської Федерації в Україні 6 листопада відбулась ініційована Меджлісом кримськотатарського народу, кримськотатарськими громадськими організаціями, товариствами вимушених переселенців та організаціями, що об’єднують жителів Криму, акція протесту з вимогами деокупації, припинення утисків кримськотатарського народу та викрадення людей на окупованому півострові, звільнення політв’язнів. Останньому, зокрема, було присвячено флешмоб «Півострів страху» як символ залякування і погроз у Криму, спрямованих на тих, хто насмілюється проявляти непокірність і відстоювати свою свободу.
− Люди у масках вишукувалися вздовж паркану. Вони бояться відкрито говорити, бояться заявляти особисту позицію про те, що Крим — це Україна, оскільки ризикують бути нев’їзними на півострів або ж політично переслідуваними. У Криму атмосфера страху на поверхні, — наголосила радник міністра інформаційної політики України у справах Криму Еміне Джеппарова.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, що також брав участь у мирному пікетуванні російської амбасади, в своїй промові закликав ООН створити у Криму міжнародну місію Організації об’єднаних націй з моніторингу прав людини (ОБСЕ).
− Перші кроки до деокупаціі — це створення у Криму постійної місії з моніторингу прав людини. Це рішення мають ухвалити в ООН. Є резолюція Генеральної асамблеї, що це наша територія. Але ніхто не знає, що там відбувається крім того, що показує Russia Today, — зазначив Чубаров.
Це вже не перша акція проти репресій біля стін російського посольства у Києві. Реакції з боку представників установи не було.
Напередодні, як повідомляє Радіо Свобода, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв виступив із закликом приєднатися до мирної акції протесту під Посольством Російської Федерації в Києві.
А координатор Комітету із захисту прав кримськотатарського народу Сінавер Кадиров вже по завершенні пікетування заявив в ефірі Радіо Крим. Реалії, що український уряд має задіяти всі механізми у питаннях деокупації Криму, виявити політичну волю і засвідчити, що про Крим не ведеться ніяких закулісних переговорів.
Він наголосив, що під час мирної акції були висунуті вимоги не тільки до російського, а й до українського уряду.
− Основне завдання організаторів цього пікету було закликати Україну виявити політичну волю у питанні деокупації Криму, — наголосив Кадиров.
Він зазначив, що «якщо Крим буде нестерпно дорого обходитися Росії, РФ швидше залишить півострів».
− Думаю, те, що російські військові знаходилися по той бік Сиваша, а через кілька місяців увійшли у Крим, відбулося у результаті якихось закулісних переговорів. Я боюся, що саме у цей момент Росія увірувала, що вона зможе у питанні Криму вирішити все на свою користь, — зазначив Кадиров і додав, що українській владі час проявити політичну волю.