Апеляційний «суд» Криму вважає: штраф за п'ятничну проповідь — правомірний

©Кримська солідарність: Імам Ділявер Халілов
©Кримська солідарність: Імам Ділявер Халілов
09.07.2020
Оцініть статтю: 
(130 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

6 липня 2020 року Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу адвоката на вирок Радянського районного суду Криму щодо імама Ділявера Халілова, якого 29 квітня 2020 року суддя Радянського районного суду Криму Ігор Бражник визнав винним за ч.2 ст. 20.2 КпАП РФ («Організація масового одночасного перебування і (або) пересування громадян у громадських місцях, які призвели до порушення громадського порядку») й оштрафував на 30.000 рублів за проведення колективної п'ятничної молитви. Ділявер Халілов не є штатним імамом лояльного до окупантів духовного управління мусульман Криму.

Про це «Кримській солідарності» повідомив адвокат Еміль Курбедінов, звернувши увагу на те, що «суддя» не покинула залу суду, щоб у дорадчій кімнаті вислухати обґрунтування захисників, а залишила рішення суду першої інстанції, схваливши його.

Співробітники поліції, які складали протокол, аргументували правопорушення імама тим, що служба проводилася в будівлі спорткомплексу, який ще 16 років тому муніципалітет району передав у користування мусульманам цього селища. До теперішнього часу релігійна громада функціонувала з документами українського зразка.

У травні 2020 року адвокат Еміль Курбедінов подав апеляційну скаргу на рішення Радянського районного «суду» щодо імама Халілова Ділявера, висловивши впевненість, що справа не має під собою ніякого об'єктивного підґрунтя і сфабрикована на догоду тим, хто сьогодні проводить політику тиску на імамів.

У червні 2020 року Верховний «суд» Криму відклав розгляд апеляційної скарги на вирок Радянського районного «суду» Криму на 9 липня 2020 року у зв'язку з відсутністю перекладача.

Раніше повідомлялося, що 17 травня 2020 року мешканцеві селища Радянський Халілову Діляверові, як і багатьом кримським татарам-мусульманам Криму, напередодні трагічної для всього народу дати 18 травня було вручено застереження про «неприпустимість порушення закону» відповідно до ст. 16 Федерального закону «Про протидію екстремістській діяльності».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.