Ашик Ресуль Халіль презентує свою книгу "Gonül sazım"

Ашик Ресуль Халіль презентує свою  книгу  "Gonül sazım"
©️Кримський Дім
12.09.2018
Оцініть статтю: 
(422 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В  “Кримському Домі”  поет, музикант, конферансьє, заслужений артист Криму, автор поетичного збірника "Ашкъ иле"  Ресуль Халіль 18 вересня 2018 року (у вівторок) презентує свою книгу "Gonül sazım". Вечір буде цікавим не лише для шанувальників  доброї літератури, поетичного слова - поціновувачі музики теж знайдуть поживу для душі. Не розчарує цей захід і тих, кого цікавить  технічний бік - як виконавські прийоми видобування, так і “анатомія” інструментів.

Як повідомляється, в рамках презентації Ашик Ресуль Халіль  проведе майстер-клас - розповість про особливості створення музичних інструментів, поділиться секретами  власної техніки та нюансами в роботі зі спеціальними матеріалами для правильного звучання інструментів.

Вечір завершиться спільним виступом з кримськотатарським музикантом-фольклористом, композитором та дослідником традиційної музики Джемілем Каріковим.

Нагадаємо, ашиками - ašyk, або ашугами  (від арабського "ашик" - закоханий, "ашк", - любов , тюркське - ašyk - “коханий”, “по вінця сповнений  любов’ю” ) тюркські та кавказькі народи називали поетів-співаків, які створювали вірші експромтом та співали їх, аккомпонуючі собі на музичних інструментах. Найчастіше за все таким був саз - щипковий музичний інструмент накшталт лютні. Ашики (ашуги)  виконували не лише свої, авторські пісні, але й епічні твори, народні сказання (сказителі-оповідачі) чи свої інтерпретації народних легенд. Часто ашики оспівували любов - до Всевишнього, до людства чи окремої людини - товариша, брата, дівчини…

Довідково: ДП "Кримський Дім" - місце концентрації кримської енергетики у культурній, освітній, інформаційній, правозахисній сферах на континентальній Україні.  Кримський Дім є платформою для культурних та правозахисних заходів та ініціатив, навчальних програм, наукових досліджень, майданчиком для обговорення соціально важливих процесів та явищ. Був сформований у 2015 році з метою забезпечення прав і свобод громадян України, в тому числі - національних меншин та корінних народів на тимчасово окупованій території України.

Директор - Ахтем Сеітаблаєв

Програмний директор - Алім Алієв

Адреса: м.Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 9 “Кримський Дім”

Початок   о 19:00, тривалість заходу -  2 години

Вхід вільний

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.