Аслан Очерхаджиєв: «Коли ми звільнимо Україну, ми підемо та звільнимо Ічкерію»

Аслан Очерхаджиєв: «Коли ми звільнимо Україну, ми підемо та звільнимо Ічкерію»
Аслан Очерхаджиєв ФОТО: Nicolas Cleuet/Le Figaro
31.01.2024
Оцініть статтю: 
(40 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Французька газета Le Figaro опублікувала великий репортаж свого кореспондента, що побував у чеченському добровольчому батальйоні ім. Шейха Мансура. Вояки цього підрозділу, що складається переважно з ветеранів російсько-чеченських воєн, борються з агресорами у Часовому Ярі — одному з останніх бастіонів українського Донбасу на бахмутському напрямку.

Аслан Мухаммад Очерхаджиєв розпочав свій бойовий шлях снайпером під час Другої чеченської війни, тоді йому було 23 роки. Після поразки Ічкерії він кілька років пробув у в'язницях диктатора Кадирова, але згодом зумів виїхати до Норвегії. Влітку 2022 року Аслан приїхав воювати до України. Нині він разом з українськими бійцями відбиває хвилі атак окупантів на позиції ЗСУ.

«Я молюся за перемогу, — каже Аслан з усмішкою. — Я вірю в це на 1000 %, я не маю жодних сумнівів. І коли ми звільнимо Україну, ми підемо та звільнимо Ічкерію».

Спершу Аслан служив інструктором українських спецпризначенців, а з часом долучився до батальйону ім. Шейха Мансура — підрозділу чеченських добровольців, створеного 2014 року Муслімом Чеберлоєвським. Сьогодні Аслан — один з його командирів.

На думку чеченського бійця, ситуація для української армії тяжка, але противнику так само дуже нелегко. Аслан уважає, що російські війська мають перевагу. Пояснює це тим, що в російській армії більше солдатів, що посилають на нескінченні штурми як гарматне м'ясо.

Беручи участь у боях за Бахмут, бійці батальйону ім. Шейха Мансура змогли втримати Іванівську дорогу, один з останніх шляхів постачання міста, до наказу про відступ.

«Попри на те, що з початку війни ми мали втрати, ми успішно виконуємо всі наші завдання», — каже Аслан.

Чеченський доброволець зазначає, що багато вояків у батальйоні, організованих у тактичну групу, знали одне одного ще перед війною, добре навчені та екіпіровані — це дозволяє їм діяти злагоджено та ефективно. Завдяки пожертвам, передусім чеченської діаспори, вони можуть придбати потрібне обладнання.

Водночас він наголошує на проблемах української армії:

«Бракує боєприпасів, снарядів, артилерії, авіації, систем ППО та техніки всіх видів. Україна відступає, бо в неї закінчуються боєприпаси».

Аслан упевнений, що майбутнє Європи визначається в Україні:

«Якщо Україна програє війну, то війна прийде до Європи».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.