Багато мусульман не залишають мечеть в останні десять ночей Рамадану

Багато мусульман не залишають мечеть в останні десять ночей Рамадану
У дні Священного місяця київський ІКЦ щовечора відвідує близько 700 осіб, але цієї ночі вірних завжди набагато більше
18.06.2017
Оцініть статтю: 
(576 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

До завершення Священного місяця Рамадан залишилось зовсім мало часу, і мусульмани України, як і їхні одновірці у всьому світі, особливо цінують останні десять його ночей, адже саме в одну з них Пророкові Мухаммадові (мир йому і благословення) було послано перші рядки Священного Корану.

Всевишній Аллаг каже у Своєму Писанні: «Воістину, Ми зіслали його (Коран) у Ніч Упризначення! Звідки ти міг знати, що це Ніч Упризначення? Ніч Упризначення ліпша за тисячу місяців! Янголи й Дух (Джибриїл) сходять цієї ночі з дозволу Свого Господа, виконуючи Його волю. Вона — мир до світання!» (Коран, 97:1–5).

Вважають, що саме у цю ніч Аллаг визначає долю й статки людей на рік наступний, і кожен вірний може отримати прощення своїх гріхів від Господа, якщо це каяття справді щире.

Пророк (мир йому і благословення) сказав: «Тому, хто проведе в молитві Ніч Упризначення з вірою і надією на нагороду Аллага, простяться його колишні гріхи». (аль-Бухарі 38, Муслім 760).

Ця ніч позбавлена ​​нещасть і зла, тому що приносить з собою велике благо. Ніч Упризначення починається із заходом сонця і завершується з настанням зорі. Чекати цю ніч потрібно особливо в непарні дні. Відомо, що Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) усамітнювався в мечеті в останні десять днів Рамадану, де всю ніч поклонявся Аллагу, щоб не пропустити Ніч Упризначення.

Тому послідовники Ісламу будь-що знаходять час для того, аби у ці благословенні дні здійснити не лише обов’язкові для кожного мусульманина п’ять щоденних намазів, але й щонічний таравіх, вистояти молитву кіям…

У дні Священного місяця київський ІКЦ щовечора відвідує близько 700 осіб, але цієї ночі вірних завжди набагато більше. Після коранічної бесіди (початок о 20.30), з початком вечірньої молитви-магріб о 21.03 мусульмани перервуть свій піст водою та фініками. Потім відбудеться спільний іфтар — традиційна вечеря місяця Рамадан для відвідувачів ІКЦ, яку влаштовують на доброчинні пожертви, після якого більшість залишиться в мечеті до світанку, разом з одновірцями заговіється перед новим днем посту (сніданок-сухур) до настання вранішньої молитви…

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.