Білборди з висловами пророка Мухаммеда в Києві

30.01.2015
Оцініть статтю: 
(505 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У столиці України з'явилися 17 білбордів з висловами пророка Мухамеда, мир йому і благословення. На них наведено хадиси про ставлення мусульман до інших людей з метою відповіді на запитання «що про це говорить іслам». Наприклад, «мене послано лише для того, щоб довести моральність до досконалості», «будь милостивий до тих, хто на землі — і змилується над тобою Той, Хто на небі», «...а найкращим з вас є той, хто найкраще ставиться до своєї сім'ї».

У пострадянських суспільствах існує безліч стереотипів про мусульман, їх ставлення до сім'ї і суспільства. Крім того, людей турбує питання «чому ж насправді навчає іслам» після трагічних інцидентів, у яких фігурують люди, які маскують свої наміри і вчинки за нібито ісламськими гаслами. Так трапилося і після трагедії в редакції журналу «Шарлі Ебдо».

Вирішити лише одним способом — поширюючи правдиву інформацію про Мухамеда, мир йому і благословення, і вчення, яке він приніс людям. Саме цим керувалася одна з мусульманських громад Києва, замовляючи вищезгадані білборди.

Крім усього іншого, з початком подій на Майдані українці різних віросповідань стали активніше цікавитися життям інших людей, об'єднуючись навколо спільних проблем. Анексієя Криму і постійні спроби окупувати Донбас спонукали країну до згуртування проти зовнішнього ворога.

Більшість українців-немусульман ніколи всерйоз не замислювалися, чим живуть їхні співвітчизники-мусульмани — і ось хвиля національного єднання руйнує сформовані раніше бар'єри байдужості між людьми, які починають усвідомлювати, наскільки спільними були їх цінності протягом усього часу.

Нагадаємо, що подібна ініціатива вже реалізовувалася в Україні: кілька років тому асоціація «Альраід» організувала розміщення подібних білбордів у Сімферополі, а громада мусульман Дніпропетровська оплатила розміщення декількох білбордів і лайтбоксів з хадисом «Рай знаходиться під ногами ваших матерів» у своєму місті.

Власкор

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.