«Будь-які зміни статусу Криму потребуватимуть внесення змін до Конституції» — Таміла Ташева

«Будь-які зміни статусу Криму потребуватимуть внесення змін до Конституції» — Таміла Ташева
Таміла Ташева
11.05.2023
Оцініть статтю: 
(109 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Представниця Президента в Автономній Республіці Крим на своїй фейсбук-сторінці висловилася щодо дискусії, яка виникла в інформаційному просторі про майбутній статус Криму. 

Полеміка розгорілася після того, як радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв'ю припустив, що після деокупації у Криму найімовірніше заберуть автономний статус. На його думку, існування автономій у складі унітарної держави є живильним середовищем для сепаратистських настроїв.

«Для унітарної держави автономія — це небезпечний шлях, це шлях конфліктності на регіональному рівні», — зазначив він.

За словами Таміли Ташевої, питання автономності є на порядку денному, але на рівні експертних обговорень і консультацій, формулювання того, який буде адміністративно-територіальний устрій і статус півострова.

— На мою думку, вище політичне керівництво держави своїми діями вже неодноразово демонструвало, що питання історичної справедливости для корінних народів, зокрема і кримських татар, <…> це не порожні слова. За останні кілька років для внормування відповідних питань зроблено набагато більше, ніж за кілька десятиліть. Все реалізується поступово й виважено, — написала Ташева. 

Представниця Президента в АРК наголосила, що будь-які зміни статусу Криму неодмінно потребуватимуть внесення змін до Конституції України. Під час воєнного стану це неможливо. До всього вони можуть бути ухвалені тільки парламентом, а це потребуватиме широкої парламентської дискусії:

— Хочу нагадати, що триває вже 10-й рік тимчасової окупації Автономної Республіки Крим. Йде другий рік широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну. Зараз час, коли ми маємо залишатися згуртованими, коли маємо докладати максимум зусиль, аби деокупувати Крим і всі інші тимчасово окуповані території. Тому хочу, аби всі підходили до будь-яких питань спокійно та виважено.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.