Cеред «28 заручників Кремля» майже половина − мусульмани

Презентація звіту «28 заручників Кремля»
Cеред «28 заручників Кремля» майже половина − мусульмани

Днями в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація звіту «28 заручників Кремля», в якому зібрані справи українців, ув’язнених із політичних мотивів у Росії та тимчасово окупованому Криму. Авторами цієї роботи є Центр громадянських свобод, Євромайдан SOS та фонд «Відкритий Діалог».

За словами менеджера проектів фонду «Відкритий Діалог» Андрія Осаволюка, у звіті представлені справи 26 громадян України, одного громадянина Росії, але українця за національністю — Віктора Шура, а також естонця Естона Кохвера.

Звіт складається з блоків, перші з яких стосуються відомих вже справ Надії Савченко, Станіслава Клиха і Миколи Карпюка. Окремим великим блоком описані випадки переслідування у Криму, зокрема так звана справа «кримських терористів» Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Генадія Афанасьєва, Олексія Чірнія, кримського євромайданівця Олександра Костенка та справа молодшого сина Мустафи Джемілєва Хайсера, котра «безперечно є політично мотивована, оскільки Росія не мала права проводити над ним суд і навіть кримінальне розслідування».

Серед «28 заручників Кремля» є й обвинувачені у так званій справі «26 лютого», яка була порушена за фактом відомого мітингу під стінами Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Після анексії півострова Росія порушила проти багатьох учасників мітингу кримінальні справи, наразі відомо про 7 фігурантів. Це Ескандер Кантеміров, Ескандер Емірвалієв, Арсен Юнусов, Ахтем Чийгоз, Алі Асанов, Мустафа Дегерменджі та Ескандер Набієв, який вже засуджений до умовного терміну покарання.

− Особливу увагу слід приділити так званій «справі Хізб ут-Тахрір». Це релігійна організація, яка в Росії визнана терористичною і заборонена, але в більшості країн світу може діяти легально. У цій справі наразі проходять четверо звинувачених: Руслан Зейтуллаєв, Нурі Примов, Рустем Ваітов і Ферат Сайфуллаєв. Свою причетність до цієї організації вони категорично заперечують. Особливістю справи є те, що це перший прецедент, коли мусульман з Криму переслідують за їх релігійні переконання, — розповів Андрій Осаволюк.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.