Де безвісти зниклі кримчани? — пікети біля Посольства РФ у Києві

26.01.2018
Оцініть статтю: 
(489 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

26 січня Громадська організація «КримSOS» провела кілька одиночних пікетів біля будівлі Посольства Російської Федерації в Києві. Це вже 19-та щомісячна акція, учасники якої вимагають від російської влади відповісти — де знаходяться 16 громадян України, які зникли безвісти з моменту анексії Криму. Як повідомляють організатори, пікет #WHERE IS ERVIN («Де Ервін?») проходить у рамках кампанії «Find and Free» («Знайти і звільнити»).

Як пояснила нашому кореспондентові координатор організації «КримSOS» Таміла Ташева, назву акції дав кричущий випадок викрадення Ервіна Ібрагімова — активного учасника кримськотатарського національного руху. Вночі 24 травня 2016 року на бахчисарайській трасі невідомі в формі ДПС Росії затягли його в машину і кудись відвезли. Жодних даних про долю Ервіна досі немає — російські силовики нібито порушили кримінальну справу за фактом його викрадення, але не повідомляють про хід слідства.

— Ми хочемо вкотре привернути увагу до викрадень на території Криму. Сьогодні ця акція проходить у форматі одиночних пікетів, такого роду збори відбуваються зараз і на території Криму. Людей затримують, не дивлячись на те, що одиночний пікет в Росії не заборонений. Таким чином ми нагадуємо про те, що відбувається в Криму. І меседжем, основним повідомленням акції є те, що за голосом однієї людини стоять голоси тисяч людей, і тільки голос «влади» в Криму не чути.

Як повідомила активістка, нині невідомо місцезнаходження 16 викрадених осіб:

— Взагалі насильницьки викрадали велику кількість людей — повідомлялося про 44 осіб, потім ми уточнювали дані і тепер говоримо про 39 подібних випадків.

Також Таміла Ташева повідомила, що незважаючи на заяву «правоохоронців» в Криму про початок розслідування за фактом викрадення Ервіна Ібрагімова, інформації про його хід досі немає:

— Справа не розслідується, саме з цих причин ми говоримо про неефективне слідство, про злочинну недбалість тих силових структур, які знаходяться в Криму. Ервін Ібрагімов був викрадений 24 травня 2016 року, тому з липня ми щомісяця виходимо на такого роду акції в різних форматах, і цього разу обрали формат одиночних пікетів.

Реакції з боку дипломатичного представництва Російської Федерації на ці акції не було, ніхто зі співробітників посольства до активістів не виходив.

Нагадаємо, за час, що минув з початку військового захоплення Кримського півострова, ситуація на краще не змінилася, окупаційна влада посилює тиск на всіх незгодних, на проукраїнськи налаштованих громадян, зокрема етнічних українців і кримських татар. Масові обшуки, арешти, затримання, допити, викрадення і зникнення кримчан є частиною дискримінаційної політики російської окупаційної влади в Автономній Республіці Крим.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.