Денисова звернулася до ООН через переслідування окупантами кримських татар

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова.
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова.

Російські окупанти переслідують представників кримськотатарського народу в Запорізькій та Херсонській областях.

Так, в смт Каланчак Херсонської области російські військові незаконно вдерлися до помешкання Рустема Османова, а потім затримали чоловіка та вивезли до Сімферополя. Так званий Київський районний суд Сімферополя засудив кримського татарина до двох місяців ув’язнення за частиною 2 ст. 208 КК РФ (причетність до батальйону ім. Номана Челебіджихана). А в окупованому Мелітополі «кадировці» провели незаконний обшук у будинку Длявера Сейтумерова. Вони приїхали на БТРах, розбили вікна, зламали двері та поперекидали речі. Сім'я Длявера в цей час перебувала за межами Мелітополя у безпеці.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова. 

Як наголошує омбудсменка, незаконні затримання, обшуки та переслідування представників корінного народу суперечать міжнародним нормам та є прямим порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції — право на повагу до приватного й сімейного життя.

«Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти порушень РФ прав кримських татар на тимчасово окупованих територіях України», — пише Людмила Денісова..

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.