Держсекретар США закликав Росію негайно припинити окупацію Криму

© Freddie Everett/ U.S. Embassy Tallinn: Зал Бенджаміна Франкліна, Вашингтон, округ Колумбія, 04.02.2021 р., промова держсекретаря Ентоні Блінкена перед виступом президента Байдена
© Freddie Everett/ U.S. Embassy Tallinn: Зал Бенджаміна Франкліна, Вашингтон, округ Колумбія, 04.02.2021 р., промова держсекретаря Ентоні Блінкена перед виступом президента Байдена
26.02.2021
Оцініть статтю: 
(131 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив про солідарність з Україною «з приводу сьомих роковин вторгнення та захоплення Криму Росією — нахабного заперечення сучасного міжнародного порядку», наголосивши, що США вітають ініціативу України «Кримська платформа» та сподіваються на продовження співпраці з Україною та партнерами для деокупації півострова.

Як передає «Радіо Свобода», в заяві держсекретаря США зокрема сказано:

«Російська окупація та посилення мілітаризації Кримського півострова мають наслідки далеко за межами України, що загрожує загальній світовій безпеці. Ця окупація спричинила значні людські втрати. Російська окупаційна влада провела жорстоку кампанію репресій проти кримських татар, етнічних українців та представників інших етнічних меншин і релігійних груп у Криму. Російська окупаційна влада вдалася до обшуків у мечетях та приватних помешканнях, витіснила з півострова незалежні ЗМІ та призначила тривалі тюремні вироки тим, хто наважився виступити проти окупації».

Ентоні Блінкен додав:

«Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію Криму, звільнити всіх українських політичних в’язнів, яких вона несправедливо утримує, та повернути Україні повний контроль над півостровом. Ми також закликаємо Росію припинити агресію на сході України. Санкції США проти Росії у відповідь на її агресію на сході України та захоплення Криму залишатимуться чинними, доки Росія не змінить курс. США не визнають і ніколи не будуть визнавати заявлену Росією анексію Криму».

25 лютого 2021 року заяву аналогічного змісту оприлюднив верховний представник Євросоюзу з зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель:

«Після незаконної анексії Російською Федерацією ситуація у сфері прав людини в Криму суттєво погіршилася… Жителі півострова зазнають систематичних обмежень їхніх основоположних свобод, таких як свобода волевиявлення, свобода віросповідання, свобода участи в об’єднаннях, а також право на мирні зібрання. Журналісти, правозахисники та судові адвокати стикаються з залякуванням і втручанням у свою діяльність. Кримських татар піддають неприйнятним переслідуванням, утискам, вони зазнають грубих порушень своїх прав».

Жозеп Боррель додав, що ЄС вітає дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету й територіальної цілісности України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою, і розгляне конкретні ідеї України в цьому напрямку.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.