До учасників мітингу протесту з Посольства РФ ніхто не вийшов

В українській столиці біля стін Посольства Російської Федерації пройшов масовий мітинг протесту
Рефат Чубаров заявив, що багато років політика Росії була спрямована на придушення «незалежності та розвитку» молодих республік колишнього Радянського Союзу
Ленур Іслямов: першими, хто нас підтримав, були «щирі українці», а другий народ, який приїхав тут же, без вмовлянь - наші брати нохчи
Керівник прес-служби миротворчого батальйону Аміна Окуева
На мітингу під посольством РФ
На мітингу під посольством РФ
Париж
Гельсінки

У суботу, 23 січня, в українській столиці біля стін Посольства Російської Федерації пройшов масовий мітинг протесту, організований Міжнародним миротворчим батальйоном імені Джохара Дудаєва. До учасників акції приєдналися їхні бойові побратими з грузинського батальйону «Шалена зграя» (34 батальйон ЗСУ), представники Меджлісу кримськотатарського народу, учасники блокади Криму, українських патріотичних сил, громадських організацій, деякі політичні біженці, що знайшли в Україні укриття від переслідувань з боку влади країн походження.

Як раніше повідомляв «Іслам в Україні» з посиланням на прес-офіцера батальйону Джохара Дудаєва Аміну Окуєву, цей мітинг − один з тих, які заплановано одночасно провести в багатьох країнах світу під російськими посольствами. Організатори пікету повідомили, що 23 січня схожі акції пройшли у великих містах країн Європейського Союзу, Сполучених Штатів, Канади, Туреччини, Йорданії, де проживають «вигнані російсько-путінською тиранією представники чеченського народу».

Як і було анонсовано, під час мітингу командир батальйону Адам Осмаєв розповів про те, що відбувається сьогодні на Кавказі, зокрема в Чеченській республіці, керованій «маріонеткою Путіна Кадировим», а також було зачитано відкритий лист-звернення до Путіна від бійців миротворчого батальйону ім. Дж. Дудаєва. Оскільки до учасників мітингу з посольства вийти ніхто не наважився, лист буде опубліковано в ЗМІ та направлено адресату поштою.
Керівник прес-служби миротворчого батальйону Аміна Окуєва звернула увагу присутніх на те, що акція скоординована з європейськими чеченськими діаспорами і проводиться окремо від протестів російської опозиції.
Адам Осмаєв розповів, що представники чеченського народу вийшли на мітинги з метою зупинити терор кривавого режиму Путіна.

− У Чечні в результаті російської агресії за останні 20 років вбито сотні тисяч ні в чому неповинних людей, зокрема десятки тисяч дітей. Економіка та інфраструктура країни зруйновані цілеспрямованими ударами, а вціліле − розграбовано, − заявив командир миротворчого батальйону.

Учасники закликали зупинити терор кремлівського режиму в Чечні і на Кавказі, припинити воєнні дії в Україні. Ці вимоги можна було прочитати на транспарантах і плакатах, які тримали в руках мітингувальники, а також почути в численних виступах. Активісти також наполягали на поверненні анексованого Криму і звільненні політичних заручників.

Так, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров заявив, що багато років політика Росії була спрямована на придушення «незалежності і розвитку» молодих республік колишнього Радянського Союзу: України, Грузії, Балтійських країн, Молдавії.

− Сьогодні в усьому світі є одна країна, яку ототожнюють з насильством і терором − це Російська Федерація. Саме вона в XXI столітті протиставила себе всьому світу. Керівництво Росії є прямою загрозою всьому світовому співтовариству. Однак це сталося не в один момент, не в лютому 2014 року, коли РФ напала на Україну, і вторглася до Криму, − сказав Чубаров. − Ще в той час, коли ми всі − Україна, Грузія, Молдова, Балтійські країни − намагалися встати на вільний шлях розвитку, РФ кинула всі свої зусилля на те, щоб перешкодити в цьому народам, які були насильно включені в різні роки до складу Російської імперії. Наші брати, які в XX столітті перенесли лиха, трагедії і депортації разом з кримськими татарами, калмиками, інгушами, тепер знову стали об’єктами вбивств, насильства з боку Москви тільки за те, що захотіли бути вільними на своїй землі. Світ не зміг захистити чеченський народ, Грузію в 2008 році… Сьогодні він стоїть перед вибором, великим викликом і загрозою: або сьогодні Москва буде зупинена у своїх імперських амбіціях, або світу буде дуже і дуже складно, і все це може завершитися трагічно, − підкреслив Чубаров.

Зі словами підтримки як зусиль чеченських патріотів у звільненні від кремлівського гніту, так і боротьби українського народу за територіальну цілісність і незалежність виступив й один з ініціаторів блокади Криму Ленур Іслямов, запевнивши в солідарності з бійцями чеченського батальйону. Керівник Громадянської блокади Криму також подякував за підтримку бійців чеченського батальйону ім. Джохара Дудаєва.

− Другим прапором, який висів з нами на блокаді, був прапор вільної Ічкерії. Ми його гордо підняли, щоб усі знали, зокрема в «тюрмі народів» Росії, що брати наші нохчі з нами на блокаді. Першими, хто нас підтримав, були «щирі українці», а другий народ, який приїхав відразу, без вмовлянь − наші брати нохчі, тому вільна Ічкерія буде слідом за вільною Україною, − сказав глава координаційного штабу ГБК.

Виступаючи на мітингу, його учасники звернулися до присутніх зі словами:

«Шановні Брати і Сестри, учасники мітингу, люди доброї волі! Це звернення − крик болю волелюбного чеченського народу! Сьогодні, в ці хвилини, воно зачитується разом з нами на різних мовах світу в столицях і великих містах країн Європейського Союзу, США та Канади, Туреччини, Йорданії. Гарячі, повні мужності і співчуття серця вийшли сьогодні на мітинги з метою зупинити терор кривавого кремлівського режиму Путіна в Чечні, на Кавказі і в усьому світі!»

Повний текст звернення опублікований на сторінці батальйону ім. Дж. Дудаєва у соцмережі Facebook.

Активісти також назвали основні вимоги до Путіна: відпустити політв’язнів без будь-яких умов, «приструнити Рамзана Кадирова», «залишити у спокої Україну і припинити відправляти сюди найманців», повернути контроль Києву над усім українським кордоном.

Мітинг 23 січня 2016 р., Київ, під Посольством РФ
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.