Духовний лідер українських мусульман взяв участь у марафоні заради допомоги кримськотатарській дівчині Севіль

24.04.2018
Оцініть статтю: 
(455 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

22 квітня в українській столиці відбувся Kyiv Half Marathon, організаторами якого є компанія Run Ukraine, Українська біржа благодійності, БФ «Запорука» та БФ «Таблеточки». Разом з цим марафоном стартував і весняний «Фандрайзинг марафон-2018. Київ», метою якого є збирання коштів на підтримку проектів п’ятнадцяти благодійних фондів. Серед них є і такий, що стосується допомоги кримській татарці Севіль Абдувалієвій.

10 років тому ногу кримськотатарської дівчинки Севіль вразила остеосаркома. Після хіміотерапій та операцій частину кінцівки довелося замінити на перший в Україні експериментальний ендопротез. Дівчинка виросла, і протез став замалий, проте це не найстрашніше. Щодня через велике навантаження руйнуються здорові суглоби Севіль, й ампутація кінцівки стає реальною загрозою. Замінити ендопротез потрібно було ще 4 роки тому, але окупація Криму і захмарна сума у 1,5 млн грн змусила родину зачекати. Лише коли різниця між кінцівками почала збільшуватися і досягла 5 см, сім’я зрозуміла, що зволікати більше не можна.

Як раніше повідомляла «Українська біржа благодійності», історія 17-річної Севіль вразила всіх і згуртувала навколо неї кримських татар, які об’єднались у збірну і стали горою за свою землячку. У команді відомі громадські, культурні і релігійні діячі, які, попри справи та дуже напружений графік, знайшли не лише кошти, а й час і слова, щоб підтримати дівчинку.

У марафоні брав участь і муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов:

— Вперше біг на марафоні. Давно була мрія побігати не лише для себе, а в справжньому забігу, але все якось не складалось, — поділився Саід-хазрат на своїй сторінці в соцмережі Facebook. — А цього року Благодійний фонд «Запорука» запросив пробігти невелику дистанцію у рамках збору коштів на новий ендопротез для кримськотатарської дівчинки Севіль, що перемогла онкологічну хворобу. Відмовити не міг, отже, потрібно було бігти. Взяв малу дистанцію — 5 кілометрів. Біг повільно, а молодь обганяла мене, наче я дерево. Прибіг 256-м. Враження від марафону дуже позитивні. Якщо моя скромна участь допоможе зібрати кошти для Севіль, то мій перший марафон буде не лише для власного задоволення, але і для доброї справи. Всі, хто бажає підтримати та допомогти зібрати кошти на новий ендопротез, можуть це зробити за посиланням на Українській біржі благодійності.

Взяли участь у забігу заради Севіль й інші відомі  особи, серед яких лідери думок й авторитетні кримськотатарські діячі, зокрема актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова, засновник телеканалу ATR, громадський діяч Ленур Іслямов, правозахисниця, засновниця ГО «КримSOS» Таміла Ташева та кримськотатарський кераміст Рустем Скібін.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.