ДУМУ «Умма» — про викликані карантином особливості проведення Рамадану

22.04.2020
Оцініть статтю: 
(90 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Духовне управління мусульман України «Умма» (ДУМУ «Умма») повідомило одновірців про час початку Священного місяця Рамадан (Рамазан) й першого дня посту (урази), особливості його проведення через обмеження, запроваджені з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції, а також висловило думку про вірогідність продовження карантину на тривалий час (до кінця травня).

Шановні одновірці! Радо повідомляємо вам, що 23 квітня після заходу сонця розпочнеться Священний Рамадан! Відповідно, вже 23 квітня після нічної молитви читатиметься перша молитва таравіх, а 24 квітня — перший день посту.

Зауважимо, що вже готові календарі на Рамадан для всіх обласних центрів України, а також для Маріуполя, Кам’янського, Костянтинівки і Сєверодонецька. Їх можна отримати біля входу мечетей й Ісламських центрів ДУМУ «Умма» (використовуйте маски і дотримуйтеся соціальної дистанції!), або ж завантажити електронну копію за посиланням.

Дивитися проповіді і духовні настанови онлайн можна буде на каналі нашого Духовного управління на YouTube.

Зверніть увагу, що цьогоріч через високу вірогідність продовження карантину на весь Рамадан, на календарях також зазначено номери банківських карток, на які можна перерахувати милостиню розговіння — закят аль-фітр.

Нагадаємо, що закят аль-фітр (садакат аль-фітр) цього року становитиме 100 грн з кожного члена сім’ї, але за бажання і можливості можна давати більше, щоб підтримати у цей скрутний час незаможних одновірців.

Якщо карантин таки буде продовжено на весь Рамадан чи його частину, ми проситимемо осіб, які бажали профінансувати колективні іфтари, натомість спрямувати кошти на підтримку незаможних одновірців, що опинилися у скруті через свій вік, стан здоров’я, втрату роботи чи годувальника. Якщо ви маєте бажання і змогу долучитися, зв’яжіться з імамом своєї мечеті, адже кожен духовний наставник має списки родин нужденних мусульман.

Остання молитва таравіх читатиметься 22 травня, а 23 травня стане останнім днем посту. 24 травня, Бог дасть, відзначатимемо свято завершення посту — Ід аль-Фітр! (Рамадан-байрам, Ураза-Байрам)», — йдеться у зверненні ДУМУ «Умма» до одновірців.

Як відомо, карантин унеможливлює проведення масових заходів, якими є й спільні з одновірцями молитви і велелюдні іфтари (розговіння). Щодо цього Українська рада з фатв і досліджень, посилаючись на рекомендації Європейської ради з фатв і досліджень, дала шаріатський висновок щодо запобіжних заходів, які знижують ризик зараження коронавірусом COVID-19 і зупиняють його поширення.

Крім того, муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов, звертаючись до одновірців, нагадав настанову Всевишнього Аллага, Який сказав у Священному Корані: «І не вбивайте самих себе! Воістину, Аллаг Милосердний до вас!» (4:29).

«Цими словами Всевишній Господь забороняє людям вбивати самих себе, зокрема наражаючи себе на небезпечні ризики, що можуть призвести до смерті, — роз’яснив шейх Саід цей аят. — Ми опинилися перед загрозою поширення коронавірусу, що може завдати великої шкоди здоров’ю і життю людини».

«Іслам, що є милістю для світів, наказує віруючим бути максимально обережними, і вжити всіх необхідних заходів, щоб уникнути загрози інфікування коронавірусом», — звертається до одновірців пан Ісмагілов.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.