ДУМУ «Умма» запрошує до участі у Всеукраїнському конкурсі знавців Корану

ДУМУ «Умма» запрошує до участі у Всеукраїнському конкурсі знавців Корану
ДУМУ «Умма» запрошує до участі у Всеукраїнському конкурсі знавців Корану
08.10.2019
Оцініть статтю: 
(228 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У столичному Ісламському культурному центрі відбудеться Всеукраїнський конкурс знавців Корану.

Мусульмани і мусульманки, які є громадянами України, й іноземці з країн колишнього СРСР і далекого зарубіжжя, які легально перебувають у нашій державі, змагатимуться у читанні Послання напам’ять.

Претенденти на звання кращого читця впродовж 9 і 10 листопада 2019 року змагатимуться у п’яти рівнях складності: декламації усього Корану, 15, 10, 5 і 2 джузів.

Компетентне журі оцінюватиме не тільки рівень володіння текстом Корану, а й рівень розуміння значення аятів і готовності навчати інших.

У такий спосіб мусульмани України демонструють свою вірність традиції заучування напам’ять і читання Священного Корану, яка існує більш як чотирнадцять століть, з часів пророка Мухаммада (с.а.с.). Саме завдяки їй збережено ісламську спадщину і першоджерела.

Аяти Корану і хадиси усними переказами хафізів передавалися з покоління до покоління. І зараз ця традиція жива й існуватиме доти, доки житимуть на Землі мусульмани.

За будь-яких умов, навіть за відсутності паперових, електронних чи будь-яких інших носіїв інформації, поки житимуть хафіз аль кур’ан, слово послання житиме серед людської спільноти.

Пророк Мухаммад (мир йому!) сказав: «Найкращий з вас той, хто вивчає Коран і навчає йому інших».

Мусульмани України, як і більшість їхніх одновірців у всьому світі, з великою повагою ставляться до цієї традиції, прагнучи того, щоб у кожній громаді були хафізи.

З цією метою в Ісламських культурних центрах запроваджено курси з вивчення Корану, викладачами яких є компетентні наставники-устози, які знають Коран напам’ять і мають право тлумачити і роз’яснювати його, знають напам’ять десятки тисяч хадисів з ланцюгами їх передатчиків, їх надійність, правдивість, похибки і помилки…

Вчителі допомагають учням не лише запам’ятати священні тексти й опанувати Ільм ат-таджвид (наука і філігранне мистецтво правильного читання Корану). Під час бесід і лекцій вони спонукають своїх учнів до усвідомленого розуміння сутності Послання і віровчення, зміцнюючи у такий спосіб віру учнів і сприяючи появі нових знавців-хафізів в уммі.

За традицією, десятки і сотні мусульман в Україні щороку беруть участь у місцевих, міських, обласних, всеукраїнських конкурсах читців Корану.

Конкурс, який організовують і проводять Духовне управління мусульман України «Умма» і Громадська Спілка «Всеукраїнська асоціація «Альраід» на загальнодержавному рівні, вже набув статусу міжнародного, адже його учасниками стають не лише українські громадяни з різних куточків країни, а й іноземці, що легально перебувають на території України.

Такі заходи організовують не заради задоволення марнославства, а з метою популяризації ісламу, мистецтва заучування Корану напам’ять; утвердження мусульманських традицій і цінностей; зміцнення духовності і, певна річ, збереження давньої традиції хафізів, які передають священні тексти з уст в уста.

У цьому змаганні учасники прагнуть перевірити свої здібності, досягнення, знання і вміння, а також почути поради, зауваження і настанови від членів журі конкурсу, серед яких — відомі не лише в Україні, а й в усьому мусульманському світі хафізи.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.