Ефективність принципу «шура» у вирішенні актуальних питань шаріату: чергове засідання Ради з фатв і досліджень ДУМУ «Умма»

07.03.2019
Оцініть статтю: 
(185 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У приміщенні Ісламського культурного центру м. Києва 6 березня 2019 року відбулося засідання постійного шаріатського комітету Духовного управління мусульман України «Умма» — Ради з фатв та ісламських досліджень. Це постійно діючий орган, що складається з 14 членів, який у відповідності до принципу «шура» колегіально обговорює питання богослов’я і шаріату, ухвалює рішення щодо граней життя мусульман України. Раду очолює шейх Шаді Отман, директор харківського ІКЦ. Серед членів Ради є й жінка — магістр шаріатського права Анастасія Радовелюк, думка якої є надзвичайно цінною у питаннях, що стосуються жінок.

Засідання, яке розпочалося з аятів і молитви, прочитаних членом Ради шейхом Хайдаром Аль-Хаджем, відкрив Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов. Він озвучив порядок денний засідання, який передбачає розгляд головних питань, зокрема обговорення остаточного змісту збірки фатв, що готується до друку; прийняття низки звернень, у тому числі й з нагоди майбутніх президентських виборів; обговорення важливих релігійних й інших актуальних для мусульман України питань.

«Усевишній Аллаг наказав мусульманам: «Радьтеся між собою у справах!» (42:38) Сповідуючи цей коранічний принцип «шура» — колективної наради — усі важливі справи, фатви, звернення і заяви ми обговорюємо колективом досвідчених шейхів, які здобули відповідну освіту і володіють необхідним рівнем компетентності, — пояснює шейх Саід Ісмагілов. — Думаю, не кожному з вас доводилося бути учасником богословських дебатів з актуальних питань Шаріату за участю шейхів й імамів, які висловлюють обґрунтовані думки, сформовані в процесі дослідження й аналізу авторитетних джерел мусульманського права».

Перша частина збірки фатв, про яку йшлося вище, містить  результати тривалої кропіткої праці Ради за минулий рік. Цей документ на 638 сторінках присвячений релігійній практиці, зокрема питанням прийняття ісламу; здійснення обмивання, молитви; призначення хаджу, умри, милостині, закату й посту.

До збірки включено кодифіковані і систематизовані відповіді імамів місцевих мечетей на запитання, сформульовані мусульманами з різних куточків України.

Після кількох етапів додаткового вичитування документ надрукують українською мовою обмеженим накладом для бібліотек мечетей та ісламських центрів ДУМУ «Умма». Видання буде доступне для ознайомлення також і в електронному варіанті.

Фінальна редакція з’явиться на сайті ДУМУ «Умма».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.