Голодомор − один з трагічних етапів історії, − Рефат Чубаров

Рефат Чубаров, 28.11.2015 р.
Члени Меджлісу кримськотатарського народу взяли участь у поминальних заходах, присвячених 82-й річниці пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
01.12.2015
Оцініть статтю: 
(458 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

28 листопада 2015 року в Києві лідери кримських татар Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров, члени Меджлісу кримськотатарського народу взяли участь у поминальних заходах, присвячених 82-й річниці пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років.

Про це йдеться на сторінці Меджлісу в соцмережі Фейсбук. 

− Це один з найтрагічніших етапів історії української нації. Це була спроба знищення української нації, закладена радянським режимом. Ми, кримські татари, переживали подібне в 1921−1923 роках в Криму в перші роки становлення радянської влади. За даними радянських істориків, хочу це підкреслити, голод у Криму забрав 100 тис. людських життів, 78 тис. з них були кримськими татарами, кількість яких до того часу становила всього 250 тис. осіб. Ми сьогодні співчуваємо. Я вважаю, що через такі випробування українська нація відроджується, − сказав у коментарі інформагентству QHA голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Також Рефат Чубаров підкреслив, що, на превеликий жаль, ми маємо сусіда-агресора, але відстоюємо свої землі, а такі хвилини поваги дають нашому народові сили.

Як нагадує видання, заходи, присвячені вшануванню пам’яті мільйонів жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років, відбулися в Києві біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні».

У поминальному заході взяли участь Президент України Петро Порошенко з дружиною, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко, керівники органів державної влади, політики та громадські діячі, повідомляє QHA.

Звертаючись до українців, глава держави Петро Порошенко підкреслив, що такої трагедії в історії нашого народу ніколи не сталося б, якби Україна не втратила державності на початку 20-х років минулого століття, була демократичною і незалежною.

− Сьогодні повинні сказати собі й усьому світові: не забудемо злочинів Голодомору-геноциду і його винуватців. Не зрадимо ідеалів Революції Гідності. Зробимо все для національного, політичного, економічного відродження України, для її входження в європейську сім’ю вільних народів, − сказав Президент.

У контексті сьогоднішніх подій, війни з Росією Порошенко підкреслив, що «запорукою нашої перемоги може бути тільки непохитна єдність українського народу»:
− Ми повинні пам’ятати наше минуле і робити з нього, нашого минулого, висновки. Ми повинні остаточно позбутися комплексу народу-жертви і пишатися тим, що в такій сильній конкуренції ми відстояли своє місце на політичній карті Європи і світу!

Також Президент наголосив на необхідності повної реалізації закону про декомунізацію:
− Історія все розставила по місцях, і на парламентських виборах минулого року КПУ не пройшла у Верховну Раду. Це була справжня оцінка українського народу! У місцевих виборах минулого місяця вона вже взагалі не брала участь, оскільки набув чинності Закон про декомунізацію. І як Президент вимагаю його повного і безумовного виконання, як і подальшого розкриття архівів КДБ!

Нинішні заходи поминання жертв Голодомору пройшли під гаслом «Люди правди. Щоб світ знав». Президент згадав імена тих людей, які не боялися говорити і писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя.

Представники різних релігійних організацій та християнських конфесій прочитали молитву в пам’ять жертв Голодомору.

Традиційно в 16:00 тисячі українців запалили свічки пам’яті і хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв цієї страшної трагедії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.