Голова Ліги мусульманок України провела онлайн-зустріч з очільницею ДЕСС Оленою Богдан

Голова Ліги мусульманок України провела онлайн-зустріч з очільницею ДЕСС Оленою Богдан
Голова Ліги мусульманок України провела онлайн-зустріч з очільницею ДЕСС Оленою Богдан
23.03.2021
Оцініть статтю: 
(126 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

18 березня відбулася онлайн-зустріч голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС) Олени Богдан і координатора співпраці ДЕСС з релігійними громадами Вячеслава Горшкова з головою Ліги мусульманок України Ніярою Мамутовою.

Ніяра Мамутова розповіла про діяльність ЛМУ та про організації, що входять до складу Ліги, наголосивши, що вони всі мають однакову мету: бути повноцінною частиною українського суспільства.

Ознайомивши учасників зустрічі з діяльністю Ліги та її суспільно-значущими проєктами, Ніяра Мамутова згадала про внесок організацій-членів у подолання ксенофобії, зокрема ісламофобії, а також про культурно-просвітницьку роботу в напрямку обізнаности як пересічних громадян, так і представників держави щодо національних і релігійних меншин країни, про вплив ЗМІ на формування суспільної думки та про потребу активізувати міжетнічний, міжрелігійний діалог і співпрацю.

— Розповіла пані Олені, що в українському суспільстві існує дуже багато стереотипів щодо мусульман, що наші ЗМІ калькують новини з Європи, а потім багато українців сприймають нас як мігрантів чи чужинців, хоча Іслам уже сотні років розвивається на теренах України — можна сказати, паралельно з християнством. Розмовляли про поширені проблеми мусульманок, а саме про те, що є складнощі з працевлаштуванням, якщо жінка в хустці; також можуть бути непорозуміння під час навчання в університеті. Давно вже треба переглянути ставлення до мусульман та історії Ісламу в нашій країні, — каже Ніяра Мамутова. 

Голова ЛМУ зауважила, що ксенофобією грішать навіть державні посадовці:

— Як суспільство, так і чиновники ставляться з упередженням до мусульманок. Навіть запропонувала, що було б добре робити курси толерантности для державних посадовців. 

Сторони обговорили й погодили форми співпраці з метою подолання стереотипів і сприяння міжкультурному порозумінню — не тільки в релігійному напрямку, а й у національно-культурному. 

— Зустріч пройшла в теплій атмосфері, сторони були відкриті до спілкування. Сподіваємося на подальшу підтримку та співпрацю, — висловила надію голова ЛМУ.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.