Головою Нацкомісії у справах ЮНЕСКО стала Еміне Джапарова

фейсбук: Еміне Джапарова на першій зустрічі з керівниками секторів Національної комісії України у справах ЮНЕСКО:
фейсбук: Еміне Джапарова на першій зустрічі з керівниками секторів Національної комісії України у справах ЮНЕСКО:
04.08.2020
Оцініть статтю: 
(66 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Першу заступницю міністра закордонних справ України Еміне Джапарову призначили головою Нацкомісії у справах ЮНЕСКО.

Як наголошується в повідомленні МЗС, пріоритетним напрямом співпраці Нацкомісії з ЮНЕСКО і надалі залишатиметься використання можливостей Організації для привернення уваги міжнародної спільноти до гострих проблем на тимчасово окупованих територіях України, зокрема у контексті проведення ЮНЕСКО моніторингу ситуації в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим і м. Севастополь.

Використання в національних інтересах інструментів і ресурсів ЮНЕСКО, таких, як освіта, наука, культура, інформація і комунікація сприятиме подальшому залученню творчого й інтелектуального потенціалу нашої країни до загальносвітових процесів.

Під час своєї першої зустрічі з керівниками секторів Національної комісії України у справах ЮНЕСКО в новому для себе статусі голови Комісії пані Еміне намітила нагальні завдання і пріоритети.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук, зазначивши таке :

«Провела важливу і довгоочікувану зустріч із керівниками секторів Національної комісії України у справах ЮНЕСКО в новому для себе статусі голови Комісії. Серед багатьох питань порядку денного, всі учасники зійшлись на необхідності переформатування діяльності Комісії, її складу і структури. Ключова задача — більша оперативність і результативність, яка за нинішньої динаміки міжнародно-політичних і національних процесів не може бути забезпечена існуючим форматом. Наразі вивчаємо кращі світові практики діяльності національних комісій, які, до слова, є дуже різними, і презентуємо своє бачення на наступних зустрічах. Одним з моїх пріоритетів діяльності в Міністерстві закордонних справ України є робота з напряму ЮНЕСКО. Планую один з перших візитів здійснити до штаб-квартири Організації в Парижі».

Також Еміне Джапарова заявила, що Україна розпочне більш активну «передвиборчу» кампанію до складу одного з керівних органів ЮНЕСКО — Виконавчої ради на період 2021–2025 рр., вибори до якої відбудуться під час 41 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в листопаді 2021 року.

Довідка: Еміне Айярівна Джапарова (Еміне Джеппар, кримськотатарською — Emine Ayar qızı Ceppar); 5 травня 1983 р.н. — українська кримськотатарська політична і державна діячка, журналістка, перша заступниця Міністра зовнішніх справ України. Раніше (з З 2016 року) — перша заступниця Міністра інформаційної політики України, до того у 2015–2016 роках була його радницею з питань Криму.

У 2014 році працювала відеоредакторкою, помічницею головного редактора сайту «Крим. Реалії». З 2011 до 2014 року була авторкою, ведучою і випускаючою редакторкою кількох програм на телеканалі «ATR».

2008–2010 роки — аташе за посадою третього секретаря відділу соціально-гуманітарних питань Департаменту культурного та гуманітарного співробітництва МЗС України.

З 2000 до 2003 року працювала помічницею з питань національних меншин у службі Першого віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань (на громадських засадах).

Членкиня Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами депортації кримських татар та інших народів Криму.

Закінчила ІМВ КНУ ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю «міжнародні відносини». Стажувалася у Державному Департаменті США, у Верховній Раді України; закінчила навчальну програму для дипломатів при Інституті міжнародних відносин Клінгендаль (Королівство Нідерланди).

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.