ІКЦ Києва запрошує на свято завершення Рамадану

ІКЦ Києва запрошує на свято завершення Рамадану
ІКЦ Києва запрошує на свято завершення Рамадану
14.06.2018
Оцініть статтю: 
(610 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Увечері 14 червня після заходу сонця і з появою місяця мусульмани всього світу вітають один одного зі Святом Розговіння (Ід аль-Фітр). З настанням 1-го Шавваля возносяться святкові молитви — мусульмани читають «такбыр» (звеличення Аллага) — нехай прийме Аллаг від нас і від вас і нехай дарує благо ісламській уммі та всім мусульманам!

15 червня у всіх мечетях Духовного управління мусульман України «Умма» пройде святковий ранковий намаз. На молитву вірячи зберуться заздалегідь, одягнувши найкращі вбрання. У цей день прийнято виплачувати закят-уль-фітр. Вважається, що виплата закят удосконалює піст та очищає від помилок, яких могли припуститися в місяць Рамадан.

Закят-уль-фітр (на відміну від садака) вважається обов’язковим, але виплачувати його необхідно, передусім, своїм родичам, якщо вони цього потребують. Тобто якщо закят буде виплачений чужій людині, коли рідні потребують, він не зарахується. Забороняється виплачувати закят батькам, дітям або дружині. Виплатити закят необхідно до настання святкової молитви, можна це зробити в ніч на Ураза-байрам.

Із закінченням посту мусульмани зможуть дозволити собі все, що було заборонено у світлий час доби протягом священного місяця — зранку 15 червня в ісламських культурних центрах «Всеукраїнської асоціації «Альраід» починаються святкування з нагоди завершення місяця посту і молитви Рамадан.

Не виняток і столичний ІКЦ — тут пройде і святковий ярмарок, на якому відвідувачі зможуть придбати мусульманський одяг, еко-товари, вироблені з дотриманням принципів халяль, пахощі, солодощі, літературу, вироби ручної роботи.

Дітвора вдосталь награється, оскільки дитяча програма свята передбачає розваги на атракціонах, батут, подорож віртуальною реальністю c допомогою VR-окулярів і, звичайно ж, всілякі солодощі та подарунки!

Традиційно проводяться і спортивні змагання — армрестлінг, змагання у силі удару і, напевно, найпопулярніший вид — стрільба з лука: поборотися за звання найбільш влучного стрільця прагнуть всі від малого до великого, і жінки, і чоловіки!

Однак не всім перерахованим вище обмежується святкова програма Ід аль-Фітр — в цьому зможуть переконатися всі, хто відгукнеться на запрошення і прийде на Дегтярівську, 25-а разом з усією родиною, друзями та знайомими — у цей радісний благословенний день в Ісламському культурному центрі м. Київ особливо раді гостям!

Мусульмани і мусульманки! Зі святом! Нехай прийме Аллаг наш піст і молитви! Миру вам і вашим родинам і щасливого свята! Ідукум мубарак!

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.