Ільмі Умеров — серед номінантів премії Платформи європейської пам’яті та совісті-2017

Ільмі Умеров — серед номінантів премії Платформи європейської пам’яті та совісті-2017
Ільмі Умеров
13.10.2017
Оцініть статтю: 
(504 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кримськотатарський ресурсний центр номінував заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова на отримання премії Платформи європейської пам’яті та совісті-2017.

Нагорода вручається людям, які протистоять тоталітаризму в світі, відстоюючи верховенство закону і прав людини. Її мета — привернути увагу до борців з антидемократичними режимами і жертв політичних репресій.

Нагадаємо, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» визнав Ільмі Умерова винним у сепаратизмі за статтею 280.1 КК Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Як раніше повідомляв Іслам в Україні, 5 жовтня Європарламент ухвалив резолюцію про права людини в окупованому Криму, в якій затриманих Кремлем кримськотатарських лідерів визнав політув’язненими, а також закликав розширити економічні і персональні санкції проти РФ та осіб, причетних до переслідування кримських татар та інших українських політичних в’язнів у РФ. Цей пункт доданий у проекти п’яти зареєстрованих резолюцій у справах кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова і журналіста Миколи Семени. Документ представила політична група Європейських консерваторів і реформістів.

Довідка:

Платформа європейської пам’яті та совісті — міжнародна організація, що об’єднує 48 державних і приватних інститутів з 18 країн. Проект створений 14 жовтня 2011 року в Празі під час саміту прем’єр-міністрів Вишеградської групи з метою боротьби з тоталітаризмом та антидемократичними рухами.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.