Імам Алі Оверко: мусульмани Дніпра продовжують допомагати переселенцям і війську

Імам Алі Оверко: мусульмани Дніпра продовжують допомагати переселенцям і війську
Імам Алі Оверко: мусульмани Дніпра продовжують допомагати переселенцям і війську
18.10.2022
Оцініть статтю: 
(87 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Телеканал «Дніпро TV» зробив сюжет про ісламський культурний центр, що його очолює імам Віталій Оверко, зокрема про добродійний внесок ісламського культурного центру в місті.

— Війна стала частиною нашого повсякденного життя. Інша річ — яке місце займає людина в цих подіях, — каже Віталій Оверко, — а саме на чиєму ви боці: справедливости чи несправедливости. Те, що відбувається, є явним розбійництвом. Ворог прийшов до нашого дому грабувати, вбивати і гвалтувати…

Сюжет розповідає, як волонтери центру допомагають біженцям, що мусили покинути рідні міста, тікаючи від війни. Серед них були й немусульмани — люди, що потребували хоча б тимчасового прихистку.

Шейх наголошує: 

— Ми співпрацюємо з різними добродійними фондами та групами. Також ми готували кашу з халяльним м'ясом, а приготовлену їжу передавали біженцям і тим мусульманам, що воюють у лавах Збройних сил України.

Порівнюючи іслам в Україні та в Росії, імам центру зауважив: 

— Іслам у Росії «ФСБізований». Влада РФ утискає мусульман, ставлячи їх у суворі рамки. Натомість в Україні абсолютно протилежна ситуація: українці шанобливо ставляться до представників інших релігій.

Війна, за словами Віталія Оверка, звела його з багатьма неймовірними людьми. Дивовижно, що через воєнні дії виявляються як погані, так і гарні риси людини. Так, люди тепер згуртованіші, ближчі одне до одного. Війна стала для українців певним очищенням, катарсисом.

На завершення імам звернувся до глядачів:

— Ми перебуваємо в часі, коли треба боронити свою країну, захищати справедливість, жінок, дітей і сусідів. Ми повинні боротися, а упризначення лише у Всевишнього. Я не знаю, чим усе скінчиться, проте знаю, що людина повинна робити.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.