«Капелани працюють з душею військового» — Хаджимурад Путілін

«Капелани працюють з душею військового» — Хаджимурад Путілін
Військовий імам-капелан Хаджимурад Путілін. Кадр з відео
26.05.2023
Оцініть статтю: 
(158 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Імам-капелан Хаджимурад Путілін став одним із героїв програми «Бог. Віра. Війна: як це бути священником й військовим одночасно?» проєкту Радіо Свобода «В Україні».

Учасники проєкту діляться історіями особистого шляху від волонтерства до душпастирства, розповідають і про те, як бути військовослужбовцем і водночас побожною людиною.

На початку інтерв’ю Хаджимурад розповів, що його шлях у капеланстві розпочався ще з анексії Криму та після початку війни на Донбасі. Каже, що спершу переважно волонтерив:

— Однак уже після декількох таких поїздок на фронт я побачив, що є потреба в імамах-капеланах. Мусульман тоді було порівняно небагато у війську, але коли з'явилися перші загиблі воїни-мусульмани, перші поранені, я зрозумів, що потрібна духовна-моральна підготовка. У 2015 році ми разом із тодішнім муфтієм ДУМУ «Умма» Саідом Ісмагіловим заснували Управління військового капеланства мусульман України, я його очолив — це була вимога часу.

Капелан гордо поправляє свій шеврон на формі, розповідаючи, що такий є лише у 20 людей з Управління військового капеланства збройних Сил України.

На запитання, де спіткала Хаджимурада війна, той пригадує що воював у складі добровольчого формування «Фрайкор», а об’єднання називалося «Ножовики», бо хлопці з нього займалися переважно ножовим боєм:

— 24 лютого ми зібралися з побратимами, отримали зброю в управлінні СБУ та були готові захищати Харків. Наприкінці травня, коли росіян змогли посунути від міста, кількість обстрілів зменшилася, — в той період я повернувся до капеланського служіння.

За його словами, сама армійська структура неможлива без капеланського служіння:

— Завдяки капеланам у війську можна здійснювати позитивний вплив на військових. Під час служби військовослужбовці вбивають людей — це несе за собою певний психологічний наслідок. Для цього й існують капелани, в тому числі мусульмани — [вони] працюють з душею.

Хаджимурад пригадує день похорону свого побратима Моджахеда, що загинув під Бахмутом, зі слізьми на очах:

— Практично кожен мусульманин прагне померти схоже до того, як він помер. Щоб це була п'ятниця, місяць Рамадан — у цьому високий ступінь раю від Всевишнього. іншааллаг. 

Іншими героями цього випуску стали також перша жінка-капелан, православний та греко-католицький капелани тощо. 

Повний випуск проєкту «В Україні» доступний за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.