Дотримання норм міжнародного права є необхідною умовою цивілізованих стосунків для всіх країн світу. Кожен українець, який постраждав через агресію Російської Федерації, має право на відшкодування збитків
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України нагадує громадянам про можливість звернення для захисту своїх прав, порушених у зв’язку з конфліктом, до Європейського суду з прав людини (далі — ЄСПЛ, Суд). Втрата майна, необхідність залишати власні домівки, розірвання зв’язків з родиною, незаконні затримання, насильницькі зникнення, посягання на честь і гідність, порушення права на вільне пересування, утиски з боку незаконних угрупувань — усі проблеми, пов’язані з конфліктом на Сході України і в Криму можуть бути оскаржені в цій регіональній інстанції.
В інформації, розміщенній на Урядовому порталі, зазначається, що визначення держави, відповідальної за порушення прав людини в ситуації збройного конфлікту, є далеко не новим для Європейського суду. Кіпр, Придністров’я, Нагірний Карабах, Грузія — конфлікти в цих державах провокували мешканців подавати скарги до Суду, де з’ясовувалось, яка саме держава є відповідачем, що має відшкодовувати заявникам моральні та матеріальні збитки. Зокрема, ситуацією, подібною до тієї, що склалася в Україні, є збройний конфлікт на території Молдови.
Нагадаємо, в 2014 році Національний банк тимчасово звільнив позичальників від необхідності погашення кредитів по іпотеці в Криму — про це йдеться в постанові Нацбанку № 727, пише Слово і Діло.
Для вирішення питань, пов’язаних з тимчасовим перебуванням в інших регіонах, громадяни Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської областей можуть звернутися за телефоном Урядової гарячої лінії (БЕЗКОШТОВНО): 0 800 507 309.
Детальніше з інформацією щодо тимчасового перебування та поселення в інших регіонах, вирішення соціальних питань, організації навчання, працевлаштування, контактних даних органів соціального захисту і облдержадміністрацій тощо громадяни, які приїхали з АР Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області, можуть ознайомитися ТУТ.
Детальніше щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, можна дізнатися ТУТ.
Відповіді з паспортних та реєстраційних питань можна знайти на сайті Державної міграційної служби України ТУТ та за телефоном гарячої лінії ДМС
Нагадаємо, що з 3 квітня 2014 року у Міністерстві юстиції України відкрито пряму телефонну гарячу лінію —