Крим сьогодні: хвиля обшуків і затримань мусульман

©️ Крымская солидарность/Фейсбук: Обыски в домах крымских мусульман, 07.07.2020 г.
©️ Крымская солидарность/Фейсбук: Обыски в домах крымских мусульман, 07.07.2020 г.
07.07.2020
Оцініть статтю: 
(108 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Під час масових ранкових обшуків в окупованому Криму 7 липня російські силовики знову затримували мусульман — як кримських татар, так і росіян, українців. Серед затриманих — мусульманин, росіянин за національністю, інвалід I групи (незрячий) Олександр Сизиков.

За попередніми даними правозахисного офісу адвокатів, затримано 6 осіб: Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф'янов, Сейран Хайретдінов, Олександр Сизиков, Вадим Бектеміров. Усіх привезли до «УФСБ Криму» в Сімферополі. Ділявера Меметова в його домоволодінні не було.

Як повідомляє «Кримська солідарність», у чотирьох районах Криму одночасно від 4 години ранку відбулися обшуки.

У селі Севастянівка співробітники ФСБ затримали мусульманина, інваліда першої групи Олександра Сизикова. За словами активістів, що знімали обшук, Сизикова затримали разом з його дружиною, бо він не може пересуватися самостійно.

На місцях працювали співробітники центру «Е», «ФСБ Криму», «Беркуту» — спеціального підрозділу Росгвардії, що існує в Криму з 2014 року, ОМОНу — спеціального поліційного підрозділу, що його залучають для охорони громадського порядку.

«Кримська солідарність» надала дані про деяких затриманих 7 липня.

Еміль Зіядінов — активіст і стример. Був у Москві в липні 2019 року та висловлював протест проти репресій у Криму. Щодо нього також складено адміністративний протокол за відеофільмування в день масових обшуків у будинках кримських татар у березні 2019 року.

Ділявер Меметов — 61-річний житель Алушти. У травні 2020 року був затриманий при перетині кордону на пункті пропуску «Джанкой» (відповідає українському пунктові пропуску «Чонгар») і не пропущений. Співробітники КПП намагалися взяти в нього відбитки пальців і не пропустили на материкову Україну через «зіпсуті документи». Того ж дня Меметов виявив у своїх паспортах вирвані сторінки.

Алім Суф’янов — активіст, брав участь в організації мусульманських свят. Відвідував суди за політично мотивованими справами. У своїй місцевості був одним з організаторів святкових заходів на Курбан і Оразу-байрам. Активно відвідував судові процеси щодо кримських татар.

Олександр Сизиков — російський мусульманин, інвалід I групи, зовсім утратив зір 2009 року. Двічі виходив на поодинокі пікети на підтримку політв’язня Едема Смаїлова, голови релігійної громади «Топчикой», що перед арештом був опікуном Сизикова.

Вадим Бектеміров — активіст, релігійний діяч, також займався передачами до СІЗО політв’язням. Випускник факультету арабської мови і літератури відділення «Ісламська освіта» Університету Аль-Джинан у Лівані.

«Сьогодні знову арешти. Якщо чесно, мене це вже не дивує. Завжди перебуваючи в стані невизначености, не чекаєш допомоги ні від кого, крім Всевишнього! Як же чекати державної допомоги, якщо вона ж це чинить. Або чекати, щоб Україна кинула рятувальний круг своїм громадянам, що стали заручниками на окупованій території. Що коїться? Але реальність така: дотепер міняють не тільки демографічну ситуацію в Криму, а й думку людей про існування в Криму „терористів“, що це — кримські татари, мусульмани. Чому, як ви думаєте?» — пише в соцмережі «Фейсбук» Діляра Абдуллаєва, мати політв'язня Узеїра Абдуллаєва, фігуранта так званої «сімферопольської справи Хізб ут-Тахрір».

США вже висловили стурбованість обшуками й затриманням кримських татар. Про це сказано в заяві посольства США в Україні в Twitter: «Ми глибоко стурбовані повідомленнями про обшуки й затримання кримських татар сьогодні вранці. Росія не має права переслідувати й затримувати українців на українській землі. Росія повинна звільнити всіх українських політичних в'язнів».

Днями перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зазначила, що внаслідок так званого «голосування» за поправки до Конституції Російської Федерації національне право в Росії набуло вищої сили над міжнародним правом, і Росія стає ще авторитарніша через безстрокові повноваження президента й спроби конституційно закріпити злочинну окупацію Криму. При цьому голосування на території тимчасово окупованій АР Крим та Севастополя — це черговий акт порушення міжнародного права.

 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.