22 березня в столиці відбувся Національний конкурс «Благодійна Україна», де було названо імена кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року.
Серед лауреатів — і громадська організація «Кримська родина» на чолі з Аніфе Куртсеітовою, яка й створила осередок кримськотатарської культури в столиці України після окупації Криму Росією.
Як розповіла кореспондентові виданні «Іслам в Україні» пані Аніфе, «Кримська родина» отримала визнання в номінації «Благодійний проект року»:
— Не перший рік «Кримська родина» влаштовує благодійні акції в рамках заснованого організацією проекту «Рука допомоги», метою якого є підтримка дітей з родин кримських політв’язнів. Ми не прагнули отримувати якісь винагороди за свою діяльність, а хотіли лише надати всю можливу за нинішніх умов допомогу родинам співвітчизників в окупованому Криму, а головне, дітям тих, кого запроторили за грати нинішні керманичі Криму (на сьогодні сиріт за живих, але ув’язнених батьках вже сто). І лише за наполягання багатьох шановних людей та організацій взяли участь в Національному конкурсі. Ця винагорода мотивуватиме нас і надалі докладати зусиль в цій роботі. Приємно усвідомлювати, що конкурс стимулюватиме й інших долучатися до благодійництва, а наші досягнення не дадуть залишити поза увагою проблеми кримчан, — сказала Аніфе-ханум.
Нагадаємо, в рамках акцій «Рука допомоги» передбачено фотовиставки зі світлинами родин кримських політв’язнів, благодійні ярмарки, майстер-класи з художньо-прикладного мистецтва, традиційних кримськотатарських ремесел, з приготування кримськотатарських національних страв, реалізація продукції з кримськотатарською символікою, книжок, керамічних виробів майстрів Центру культури і ремесел «Тамга» та збір пожертвувань.
Акції в межах проекту «Рука допомоги» — це не лише матеріальна підтримка, але й уречевлене висловлення моральної солідарності з людьми, які сьогодні потерпають через дії агресора.