«Кримське ханство і українські козаки» — турецький фонд Emel Kırım провів онлайн-конференцію

18.02.2021
Оцініть статтю: 
(64 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Турецький фонд Emel Kırım 14 лютого в рамках щотижневої програми «Emel Fikir» провів онлайн-конференцію «Кримське ханство і українські козаки» (відеозапис доступний за посиланням. — Ред.).

Як повідомляє турецька редакція агентства QHA («Кримські новини»), модератором конференції став генеральний секретар Світового конгресу кримських татар (DQTK), адвокат Намик Кемаль Баяр, а головним спікером — історик Андрій Живачівський.

Сфера наукових інтересів Андрія Живачівського — османська історія нового часу, Кримське ханство, починаючи від Ґерая, Кафинський санджак, османсько-московські, а потім османсько-російські відносини, дослідження кримськотатарської культури та вивчення кримськотатарської мови. У своєму виступі під назвою «Кримське ханство і українські козаки» вчений говорив про союзи між Кримським ханством і українськими козаками та про культурну взаємодію між ними, про союзництво козаків з Османською імперією.

У конференції також узяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу й голова Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров, співробітник Міністерства культури та інформаційної політики України, член Меджлісу та одна з засновників агентства «Кримські новини» Гаяна Юксель; голова Асоціації кримських татар Туреччини Мукремін Шахін; представник Меджлісу кримськотатарського народу в Туреччині й голова фонду Emel Kırım Зафер Каратай; письменник Серра Менекай тощо.

З подячною промовою виступив член Наглядової ради фонду Emel Kırım і відповідальний секретар редакційної колегії журналу «Emel» Озгюр Карахан.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.