Під час засідання Кабінету Міністрів України вчора, 20 квітня, було прийнято рішення призначити Еміне Джеппар Першим заступником Міністра інформаційної політики України. Раніше пані Джеппар обіймала посаду радника міністра інформполітики у справах Криму.
Наш кореспондент мав нагоду поспілкуватися зі знов призначеним зам міністра — пані Еміне брала участь у відкритті виставки, присвяченій постаті лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, що відбулася в залі «Къырым» на Книжковому Арсеналі.
Як розповіла нашому кореспондентові, вона сприймає своє призначення як ознаку усвідомлення урядом важливості кримського питання.
— Моє призначення насправді для мене ознака того, що кримське питання — воно дійсно є пріоритетним для міністерства інформаційної політики. Звичайно, як колишній радник — ця сфера діяльності і моєї відповідальності і перед міністерством, і перед своїм народом нікуди не дінеться — тобто, я буду продовжувати в тому ж самому напрямку працювати з Кримом. Лише на додачу до цього мені додадуть ще декілька аспектів, дуже відповідальних, на кшталт європейської інтеграції. Ми матимемо зустріч завтра (21 квітня — ред.) з командою міністерства, де будемо вирішувати, які функціональні обов’язки будуть на мені. Тому наразі я не можу дати вам чітку картину того, чим саме я буду керувати, втім, європейська інтеграція — це буде точно.
Ми поцікавилися у Еміне Джеппар, які ідеї вона просуватиме, перебуваючи на новій посаді:
— Якби я була міністром — може бути, в мене були б якісь ідеї, які б я просувала, — відповіла пані Еміне. — Але перший заступник — це та людина, яка має реалізовувати все те, що стратегічно намітив міністр. За рік потому, як міністерство було створено — серед стратегічних напрямків з’явилися — це комунікаційна реформа, це розвиток мультимедійної платформи суспільного іномовлення, це інформаційна реінтеграція в окупованих територіях, це відновлення мовлення в зоні АТО, і розвиток мовлення в Криму так чи інакше, це Кримське питання, звичайно; це концепція інформаційної безпеки України, це концепція формування позитивного іміджу України. Це все — стратегічні напрямки. Я думаю, що так само я буду мати стосунок до кожного з цих напрямків, втім, в якій формі — ще питання.
Раніше на сайті Мінінформполітики в повідомленні про нове призначення пані Джеппар наводилися слова міністра Юрія Стеця:
— Тема Криму і кримських татар залишатися пріоритетною в роботі відомства. Дуже важливим сьогодні є те, що в законодавчій і у виконавчій гілці влади з’являються представники кримськотатарського народу, — сказав міністр.
Сама ж Джеппар заявила, що перед тим, як прийняти пропозицію, це обговорювалося з Меджлісом, як представницьким органом кримських татар, узгоджувалося із Уповноваженим Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим.
Довідка:
Еміне Джеппар — журналіст, продюсер, громадський діяч. Була помічником з питань національних меншин в службі Першого віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань (на громадських засадах); аташе за третього секретаря відділу соціально — гуманітарних питань Департаменту культурного та гуманітарного співробітництва МЗС України; ведуча та автор ряду програм на кримськотатарському телеканалі ATR.
Нагадаємо, що з жовтня 2015 року Еміне Джеппар була призначена радником Міністра з інформаційної політики щодо Криму.
Ключовими завданнями на посаді радника в Еміне Джеппар були консолідація суспільної думки щодо Криму, підтримка кримської теми в інформаційному дискурсі в Україні та за кордоном.