Кримське питання — приорітетне для мінінформполітики, — перший заступник міністра Еміне Джеппар

Пані Еміне брала участь у відкритті виставки, присвяченій постаті лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, що відбулася в залі «Къырым» на Книжковому Арсеналі
21.04.2016
Оцініть статтю: 
(448 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Під час засідання Кабінету Міністрів України вчора, 20 квітня, було прийнято рішення призначити Еміне Джеппар Першим заступником Міністра інформаційної політики України. Раніше пані Джеппар обіймала посаду радника міністра інформполітики у справах Криму.

Наш кореспондент мав нагоду поспілкуватися зі знов призначеним зам міністра — пані Еміне брала участь у відкритті виставки, присвяченій постаті лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, що відбулася в залі «Къырым» на Книжковому Арсеналі.

Як розповіла нашому кореспондентові, вона сприймає своє призначення як ознаку усвідомлення урядом важливості кримського питання.

— Моє призначення насправді для мене ознака того, що кримське питання — воно дійсно є пріоритетним для міністерства інформаційної політики. Звичайно, як колишній радник — ця сфера діяльності і моєї відповідальності і перед міністерством, і перед своїм народом нікуди не дінеться — тобто, я буду продовжувати в тому ж самому напрямку працювати з Кримом. Лише на додачу до цього мені додадуть ще декілька аспектів, дуже відповідальних, на кшталт європейської інтеграції. Ми матимемо зустріч завтра (21 квітня — ред.) з командою міністерства, де будемо вирішувати, які функціональні обов’язки будуть на мені. Тому наразі я не можу дати вам чітку картину того, чим саме я буду керувати, втім, європейська інтеграція — це буде точно.

Ми поцікавилися у Еміне Джеппар, які ідеї вона просуватиме, перебуваючи на новій посаді:

— Якби я була міністром — може бути, в мене були б якісь ідеї, які б я просувала, — відповіла пані Еміне. — Але перший заступник — це та людина, яка має реалізовувати все те, що стратегічно намітив міністр. За рік потому, як міністерство було створено — серед стратегічних напрямків з’явилися — це комунікаційна реформа, це розвиток мультимедійної платформи суспільного іномовлення, це інформаційна реінтеграція в окупованих територіях, це відновлення мовлення в зоні АТО, і розвиток мовлення в Криму так чи інакше, це Кримське питання, звичайно; це концепція інформаційної безпеки України, це концепція формування позитивного іміджу України. Це все — стратегічні напрямки. Я думаю, що так само я буду мати стосунок до кожного з цих напрямків, втім, в якій формі — ще питання.

Раніше на сайті Мінінформполітики в повідомленні про нове призначення пані Джеппар наводилися слова міністра Юрія Стеця:

— Тема Криму і кримських татар залишатися пріоритетною в роботі відомства. Дуже важливим сьогодні є те, що в законодавчій і у виконавчій гілці влади з’являються представники кримськотатарського народу, — сказав міністр.

Сама ж Джеппар заявила, що перед тим, як прийняти пропозицію, це обговорювалося з Меджлісом, як представницьким органом кримських татар, узгоджувалося із Уповноваженим Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим.

Довідка:

Еміне Джеппар — журналіст, продюсер, громадський діяч. Була помічником з питань національних меншин в службі Першого віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань (на громадських засадах); аташе за третього секретаря  відділу соціально — гуманітарних питань Департаменту культурного та гуманітарного співробітництва МЗС України; ведуча та автор ряду програм на кримськотатарському телеканалі ATR.

Нагадаємо, що з жовтня 2015 року Еміне Джеппар була призначена радником Міністра з інформаційної політики щодо Криму.

Ключовими завданнями на посаді радника в Еміне Джеппар були консолідація суспільної думки щодо Криму, підтримка кримської теми в інформаційному дискурсі в Україні та за кордоном.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.