Кримські татари, полонені моряки, загиблі захисники України й територіальна цілісність — у центрі уваги двох президентів

©️прес-служба президента України: 07.08.2019, президент України Володимир Зеленський в Анкарі провів переговори з президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом
©️прес-служба президента України: 07.08.2019, президент України Володимир Зеленський в Анкарі провів переговори з президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом
08.08.2019
Оцініть статтю: 
(180 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент України Володимир Зеленський в Анкарі провів переговори з президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.

Президент Туреччини вкотре наголосив на підтримці територіальної цілісності України і невизнанні анексії Криму. 

Під час зустрічі глави держав обговорювали становище, у якому опинилися кримські татари на окупованому півострові

Про це інформує офіційне інтернет-представництво президента України.

Під час зустрічі йшлося і про захист прав кримських татар у Криму.

«У Росії й окупованому Криму незаконно утримують понад 100 в’язнів. Просимо, щоб Туреччина й надалі порушувала питання щодо їхнього звільнення. В інтересах усіх країн Причорномор’я також важливо домогтися звільнення українських моряків», — наголосив Володимир Зеленський.

Президенти сфокусували увагу на розвиткові торговельно-економічної співпраці і висловили прагнення щодо якнайшвидшого завершення перемовин щодо підписання Угоди про зону вільної торгівлі. Обговорення питань про збільшення товарообігу продовжать на восьмій Стратегічній раді високого рівня, яка відбудеться цього року. 

Під час зустрічі також йшлося про розвиток туризму і залучення інвестиції. Володимир Зеленський запросив представників Туреччини відвідати форум щодо відновлення Донбасу, який відбудеться восени у Маріуполі, а також закликав іноземного гостя інвестиційно долучитися до реалізації інфраструктурних проектів в Україні. 

Крім того, глави держав обговорили питання Мінських перемовин і війни на Донбасі.

Президент Володимир Зеленський також зауважив, що Україна покращуватиме бізнес-клімат і гарантуватиме захист турецьким інвесторам і підприємцям.

Після завершення двосторонніх перемовин у присутності глав держав було підписано протокол про домовленості щодо використання й вивчення космосу між Національним космічним агентством України і Національним космічним агентством Турецької Республіки.

Документ підписали посол України в Туреччині Андрій Сибіга і голова Національного космічного агентства Туреччини Сердар Гусейн Йилдирим.

Під час спілкування з представниками ЗМІ президент України Володимир Зеленський запропонував ушанувати пам’ять чотирьох українських військових, які загинули 6 серпня 2019 року на Донбасі внаслідок обстрілу проросійських бойовиків.

«Я думаю, ви не заперечуватимете. Вчора четверо наших хлопців, молодих людей, молодших за мене, не повернулися живими… Вони загинули. Я думаю, було б справедливо, щоб ми зараз вшанували хвилиною мовчання наших загиблих», — сказав Володимир Зеленський.

Він нагадав, що з цієї причини сьогодні багато часу було приділено перемовинам щодо війни на Донбасі і реалізації Мінських домовленостей.

Присутні в залі представники делегацій двох країн і журналісти відгукнулися на пропозицію Володимира Зеленського і вшанували пам’ять українських військових хвилиною мовчання.

Слова співчуття висловив і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган:

«Ми із сумом дізналися, що вчора, незважаючи на режим припинення вогню, загинуло четверо українських військових. Висловлюю свої співчуття українському народові».

 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.