Верховна Рада України прийняла законопроект № 5333, що передбачає державну підтримку для кримськотатарських засобів масової інформації, зокрема телеканалу ATR.
Як повідомляє кореспондент видання Гордон, за цей документ проголосували 227 народних депутатів при мінімально потрібних 226 голосах.
Ухвалений закон вносить зміни до Бюджетного кодексу, дозволяючи як виняток Кабінету Міністрів 2016 року визначити напрямки використання бюджетних коштів «на програми підтримки телерадіокомпаній, що функціонували на території АР Крим та міста Севастополь».
Гроші можна спрямувати на оплату послуг супутникового зв’язку, заборгованості за оренду й купівлю телевізійного обладнання, оренди приміщень, що виникла від лютого 2014 року, тобто від моменту окупації Криму Росією.
АТR розпочав мовлення 2006 року. Телеканал припинив роботу в Криму 1 квітня 2015 року, після того, як кілька разів марно намагався переоформити ліцензію на мовлення, як вимагала окупаційна влада Криму. У червні того ж року телеканал відновив мовлення з Києва.
Про фінансові проблеми на телеканалі заявили в лютому 2016, а в жовтні, як повідомляла Українська правда (УП), керівництво каналу повідомило, що ATR може переїхати до Литви. Як тоді журналістам УП повідомили на телеканалі ATR, колектив завжди відчував підтримку цієї країни.
«У нас із Литвою багато історичних зв’язків, вони нас завжди дуже підтримували. Наприклад, навесні виконавчий комітет Конгресу кримських татар відбувся в будівлі Сейму Литви. Позицію щодо Криму всі політичні лідери Литви мають однозначну», — пояснив головний редактор новин телеканалу Осман Пашаєв.
Він нагадав, що своєю постановою уряд обіцяв телеканалові 40 млн гривень щорічної допомоги від держави. Але Мінфін, як зазначив Пашаєв, грошей так і не надав.
«Останній аргумент — економічний: якщо Єврокомісія буде виконувати рекомендацію про фінансову підтримку Європарламенту (9 пункт резолюції Європарламенту щодо Криму
Як відомо, медіагрупа ATR належить кримськотатарському бізнесмену й активісту Ленуру Іслямову. До медіагрупи належить і дитячий телеканал Lâle, радіо Meydan, що віщає на Крим,
Після окупації Криму окупаційна влада перешкоджала незалежним кримським ЗМІ, фактично не даючи отримати чи переоформити ліцензії, унеможлививши багатьом ЗМІ роботу в Криму — вони мусили переїхати на материкову Україну.
Висвітленням подій в окупованому Криму займається також сайт «Крим. Реаліі» — проект «Радіо Свобода».
У серпні доступ до сайту на території півострова блоковали.