Кримськотатарський прапор — це символ незламності та відданої боротьби кримських татар за свою свободу

Кримськотатарський прапор — це символ незламності та відданої боротьби кримських татар за свою свободу
Кримськотатарський прапор — це символ незламності та відданої боротьби кримських татар за свою свободу
26.06.2018
Оцініть статтю: 
(416 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

З 2010 року 26 червня в Україні відзначається як День кримськотатарського прапора — полотнища небесного кольору із зображеним на ньому золотим гербом — тамгою. Він був прийнятий у 1917 році представницьким органом кримськотатарського народу Курултаєм, який відновив свою роботу лише 74 роки потому — 30 червня 1991-го — і проголосив свій прапор національним.

Під час довгих років страждання і поневірянь, проведених у вигнанні, кримські татари мужньо зберігали свою самобутність і культуру, а після повернення на рідну землю продемонстрували світові неабияку національну єдність та швидке відродження.

Як зазначає Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, історія, на жаль, повторюється: кримськотатарський народ вимушений продовжувати багатовікове протистояння імперським амбіціям Кремля. Російська Федерація, анексувавши Кримський півострів, не лише підтверджує свою окупаційну політику, але й ганебно переслідує українських громадян на окупованих територіях, ув’язнює за політичні погляди, брутально порушує права людини, нехтує всіма міжнародними угодами і домовленостями.

Кримськотатарський прапор — це символ незламності та відданої боротьби кримських татар за свою свободу. Він вільно і гордо майорить поряд з Державним прапором України — і під час радісних свят, і на війні, в яку нас утягнено через збройну і цинічну пропагандистську агресію РФ.

Але ми переможемо, тому що в єдності, як і в життєдайних кольорах наших прапорів, зберігається невичерпна сила прагнення до волі та справедливості.

Слава кримськотатарському народу! Слава Україні!

Заходи до Дня кримськотатарського прапора 26 червня 2018 року у Києві:

15:00—18:00 Автопробіг, ТЦ «Космополіт» — Бессарабська площа.

18:00 Конкурс дитячого малюнку «Мій Крим», Майдан Незалежності.

18:30 Урочиста хода вул. Хрещатик до Майдану Незалежності.

19:00 Мітинг і виступи виконавців, Майдан Незалежності.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.