Кримськотатарський прапор майорітиме над МЗС України до деокупації Криму

Кримськотатарський прапор піднято біля МЗС України
Київ, МЗС України 12 лютого 2016 року
Київ, МЗС України. Рефат Чубаров та Вадим Пристайко 12 лютого 2016 року

Українське зовнішньополітичне відомство не обмежилось заявою з вимогою припинити репресії проти кримськотатарського народу. На знак підтримки громадян України, що зазнають репресій з боку російських окупантів у загарбаному Росією Криму, українські дипломати підняли кримськотатарський національний прапор на флагштоці перед будівлею МЗС.

Як раніше повідомляв Іслам в Україні, нову хвилю утисків та репресій щодо кримськотатарського народу з боку окупаційної влади засудили й авторитетні міжнародні організації, зокрема Міжнародна правозахисна організація Асоціація репресованих народів, яка також закликала Європарламент сприяти припиненню насильства стосовно кримських татар і звільненню незаконно затриманих осіб.

Нагадаємо, з 11 лютого ФСБ Росії в окупованому Криму проводить обшуки в оселях кримських татар, багатьох затримують. Під вартою залишаються проукраїнські налаштовані кримськотатарські активісти: Емір-Усеін Куку, Енвер Бекіров, Муслім Алієв та Вадим Сирук. Їх звинувачують у створенні та участі у терористичній організації — ч. 1 та 2 ст. 205.5 КК Російської Федерації.

Тим часом Духовне управління мусульман Криму і Севастополя, як повідомляє агенція QHA, нарешті відреагувало на арешти і затримання на півострові, заявивши, що це не є порушенням прав людини та переслідуванням за релігійною ознакою, оскільки всі затримані — послідовники радикальних терористичних організацій: ваххабітських та «Хізб-ут-Тахрір». Позицію ДУМК озвучив заступник муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаілов в інтерв’ю підконтрольному російській владі телеканалу «Міллет». Втім, Ісмаілов також додав, що обшуки та затримання «дуже непокоять» ДУМК і що мусульмани можуть «сміливо звертатися у Духовне управління мусульман Криму», якщо правоохоронці порушать їхні права.

Нагадаємо, як повідомляв один з російських інформаційних ресурсів з посиланням на «віце-прем’єра» Криму Руслана Бальбека, мусульманські богослови Криму спеціальною фетвою від 12 січня 2016 року заборонили кримським татарам вступати у добровольчий батальйон на півдні України.

За повідомленням QHA, Духовне управління мусульман Криму та Севастополя, підконтрольне російським спецслужбам, засудило й створення нового Муфтіяту на материковій Україні, а лідерів національного кримськотатарського руху Мустафу Джемілєва, Рефата Чубарова та Лєнура Іслямова фетвою було оголошено «безбожниками».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.