Діяльність Меджлісу кримськотатарського народу заборонена — так постановив кримський «суд». Глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедля першим зробив коментар щодо «рішення суду» на своїй сторінці у соцмережі Facebook:
— Шоу завершилося, дама задоволена! — написав він.
Промова Нарімана Джелялова «Позиція Меджлісу кримськотатарського народу на дебатах в суді щодо його заборони і визнання екстремістською організацією», доступна за посиланням, містить твердження про те, що вимоги адміністративного позивача є незаконними, твердження, зазначені у позові, не підтверджені і не доведені, а висновки не відповідають реальним обставинам справи.
Своїми думками з цього приводу поділилася відомий історик Гульнара Бекірова:
— У 1928 році заборонили кримськотатарську партію «Міллі Фірка», судили її членів (більшу частину розстріляли). Сталося це через сім років після створення Кримської АРСР, — проводить історичні паралелі Бекірова. — Десять років потому, в квітні 1938 року, за один день розстріляли кілька десятків кримськотатарських політичних діячів найвищого рівня і цвіт кримськотатарської інтелігенції. У 1944 році жодного кримського татарина в Криму не залишилося. Сімдесят років тому, у березні 2014 року,
Перший заступник Меджлісу Наріман Джелял пообіцяв, що члени представницького органу подаватимуть апеляцію і шукатимуть всі можливі шляхи для розгляду справи в європейському суді.