Курултай названий вищим представницьким органом кримськотатарського народу

Курултай названий вищим представницьким органом кримськотатарського народу
Фото: Укрінформ. На думку Чубарова, таке формулювання дозволить «завершити рішення кримськотатарським народом своєї долі»
04.12.2017
Оцініть статтю: 
(356 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У проекті змін до 10-го розділу Конституції України Курултай названий вищим представницьким органом кримськотатарського народу.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Вищим представницьким органом кримськотатарського народу є Курултай кримськотатарського народу, який формує Меджліс кримськотатарського народу, що здійснює повноваження, визначені Курултаєм кримськотатарського народу, — процитував Чубаров пропоновану норму Основного закону.

За його словами, 20–26 листопада робоча підгрупа Конституційної комісії вже підготувала цілісний текст змін і доповнень до Конституції України, а саме в 10-ий розділ «Автономна Республіка Крим». Зараз цей текст направляють членам робочої групи, серед якої і представники Меджлісу кримськотатарського народу.

— Ми плануємо, що в грудні це буде винесено на обговорення Конституційної комісії України, — зазначив голова Меджлісу.

На думку Чубарова, таке формулювання дозволить «завершити рішення кримськотатарським народом своєї долі».

Довідка:

Перший Курултай був проведений в 1917 році. Це національний з’їзд представників кримськотатарських організацій, на якому вирішувалася подальша доля Криму і кримськотатарського народу. З’їзд обрав Тимчасовий кримсько-мусульманський виконавчий комітет, головою якого став Номан Челебіджіхан. Курултай узяв на себе повноваження Мусульманського виконкому, проголосив створення Кримської Народної Республіки, ухвалив її Конституцію і державну символіку. Курултай став парламентом Кримської Народної Республіки, головою уряду був призначений Номан Челебіджіхан. В результаті величезної протидії робота Курултаю була припинена за дуже короткий період, але рішення і закони, ухвалені Першим Курултаєм, мали колосальне значення.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.