Кияни не проти перейменування вулиць на честь кримськотатарських діячів — опитування «Суспільного»

Кияни не проти перейменування вулиць на честь кримськотатарських діячів — опитування «Су
Вулиця Констянтина Заслонова
10.12.2021
Оцініть статтю: 
(89 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Історія з перейменуванням двох київських вулиць на честь кримськотатарських діячів — Амет-Хана Султана та Ісмаїла Гаспринського — триває досить довго. Остаточного рішення про перейменування в Київській міськраді досі нема, однак це могло б стати важливим кроком для інтеграції українського та кримськотатарського народів.

Таку думку висловив історик Андрій Іванець у коментарі «Суспільне. Крим»:

«По-перше, повертаємо ці імена в Київську і столичну топоніміку. Ми даємо такий наочний символ поваги, шани до історичного й культурного спадку кримськотатарського народу. До того ж це актуально, особливо в умовах окупації Криму, адже сьогодні кримськотатарський народ є дискримінований, і тому така моральна й політична підтримка має подвійне значення за умов окупації Криму».

Кореспонденти «Суспільне.Крим» також провели опитування на вулицях Києва, поцікавившись думкою та ставленням містян до можливого перейменування:

«Підтримую, все робиться правильно. Більше людей знатимуть про те, які кримськотатарські діячі в нас є», — каже киянка Белла.

Житель Києва Олексій також підтримав ініціативу, але зазначив, що це потягне за собою низку бюрократичних питань: 

«Зрозуміло, що це все тимчасове явище, бо найменування вулиці залишиться не на один рік і не на один десяток років. Тому це цілком доцільно».

«На жаль, не чув ні про Заслонова, ні про тих, на честь кого намагаються змінити вулиці. Але я думаю, що… Принаймні я довіряю тренду про перейменування, бо просто так старі назви не прибирають», — розповів киянин Андрій.

Як зазначає «Суспільне.Крим», наприкінці жовтня депутати Київської міської ради ухвалили рішення про перейменування вулиці Костянтина Заслонова в Дарницькому районі на честь кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана, а вулиці Сормовської — на честь кримськотатарського діяча Ісмаїла Гаспринського.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.