Лідери українських мусульман вітають одновірців з настанням місяця Рамадан

Лідери українських мусульман вітають одновірців з настанням місяця Рамадан
©Тарик Сархан: Таравіх у мечеті ІКЦ м. Київ

Лідери мусульман України звернулися до одновірців з привітаннями з нагоди настання Священного місяця Рамадан.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, звертаючись до братів і сестер, та щиро вітаючи їх з початком Рамадану, нагадав, що Всевишній Аллаг у Священному Корані сказав: «Рамадан є місяцем, в якому було зіслано Коран — прямий шлях для людей, ясні знамення прямого шляху та розрізнення (істини від омани). Коли для когось із вас настане цей місяць, нехай він постує. А якщо він хворіє або перебуває у дорозі, то нехай постує таку ж кількість днів у інший час. Аллах бажає вам полегшення, а не труднощів; доводьте ж до кінця дні посту і звеличуйте Аллага за те, що Він вказав вам прямий шлях; можливо, ви будете вдячні! «(2: 185).

— Рамадан — це місяць духовного оновлення та очищення, місяць посту, молитви, Священного Корану, жертовності і благодійності. Це місяць терпіння, а терпіння винагороджується Раєм. Пророк Мухаммад (мир йому!) сказав: «Хто постує в Рамадан з вірою і надією, тому будуть прощені його колишні провини», — нагадав шейх Саід. — У травні та червні довгі дні та спека, але все в цьому житті минає, а нас усіх чекає наступне вічне життя, яке ніколи не закінчиться. Тому молюся за те, щоб ми всі разом зібралися у Судний день та увійшли до Раю через ворота ар-Раян, які відкриються тільки для тих, хто постував у Рамадан. Благословенного вам Рамадану, брати і сестри! رمضان مبارك!

Звернувся до одновірців зі словами привітань і добрих побажань і глава Всеукраїнської асоціації «Альраід» Сейран Арифов:

— Піст для мусульман — час духовного очищення, наближення до Бога й переосмислення життя. Віряни утримуються від їжі, пиття і подружнього співжиття від світанку до заходу сонця. Втім, Творець застерігає: якщо (людина) не припинить брехати й чинити несправедливо — Бог не потребує його відмови від їжі і пиття. Не будемо ж тими, про кого пророк Мухаммад (мир йому і благословення) говорив, що вся їх «нагорода» за піст — тільки голод і спрага, адже вони не змогли втриматися від гріховного. Нехай дозволить Всевишній всім нам пережити цей піст і вийти зі святкової молитви на його закінчення очищеними від гріхів та умиротвореними!

Також глава «Альраід» у своєму відеозверненні нагадав одновірцям, що в Рамадан вірянин повинен поклонятися Всевишньому Аллагу, щоб отримати Його вдоволення і милості, прагнути зробити якомога більше добрих справ:

— Протягом місяця Рамадан у стінах ісламських культурних центрів проводитимуться різні заходи — уроки, курси, нагадування, — зазначив Сейран Арифов. — Закликаю всіх мусульман протягом Священного місяця Рамадан якомога більше приділити уваги поклонінню Аллагу (пресвятий Він і великий!), вивченню Корану, вивченню своєї релігії і різним благим справам. Виявляйте терпіння і старанність у цей місяць — і ви будете винагороджені Всевишнім Аллагом (субгана уа Тa’Aля).

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.