Ліга мусульманок України провела семінар для активісток жіночих організацій

Ліга мусульманок України провела семінар для активісток жіночих організацій
Cемінар-нарада для мусульманок — активісток громадських організацій
11.11.2021
Оцініть статтю: 
(110 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Нещодавно в Києві відбувся семінар-нарада для мусульманок — активісток громадських організацій, що його провела Ліга мусульманок України (ЛМУ). На заході обговорювали нагальні проблеми та питання, що постають перед активістками, волонтерками та самими організаціями у процесі їхньої діяльности, а також прочитано лекції про волонтерство в ісламі та жінок, що лишили слід в історії своєю працею на добро суспільства.

Про це розповіла голова ЛМУ Ніяра Мамутова:

— Ліга мусульманок України 31 жовтня провела семінар, мета якого — мотивація жінок до активнішої та ефективнішої суспільно-значущої діяльности, вдосконалення знань і навичок роботи в команді, поглиблення обізнаности в царині психології спілкування, шліфування комунікативних навичок активісток. Від початку пандемії левова частка наших зустрічей і заходів відбувалася онлайн, тому ми скористалися нагодою зустрітися «наживо» та обговорити важливі для кожної активістки питання, адже напередодні семінару більшість жінок прибули до Києва, щоб узяти участь у Міжнародному жіночому форумі «Гармонія і розвиток», який ми скликали 30 жовтня. Дякувати Богові, ми встигли провести обидва заходи до посилення протиепідемічних обмежень. 55 жінок — не змогли приїхати лише дівчата з Одеси, з поважних причин — у живому спілкуванні обговорили важливі теми, прослухали цікаві лекції.

Шейх Сейран Арифов, голова Всеукраїнської асоціації «Альраід», розповів учасницям про традиції волонтерства в ісламі. Тему продовжив завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу ІКЦ Києва Тарик Сархан, що повідав про історичні постаті перших мусульманок, що від часів Пророка (мир йому і благословення) жертвували часом і силами заради суспільного добра, та про їхніх послідовниць XX століття й нашого часу, що не просто займалися добродійністю, справами милосердя чи поширювали знання, а й пережили неабиякі випробування, обстоюючи права мусульманок — у тому числі право залишатися в хіджабі попри тиск держави. Аля аль-Гарбаві приділив багато часу темі командної роботи: її особливостям і способам підвищити її ефективність.

Очільниця ЛМУ зауважила, що тренінги та семінари з особистісного зростання для жінок організація проводить регулярно. Останнім часом через карантинні обмеження це відбувається частіше в онлайн-форматі, що, з одного боку, дозволяє збільшити кількість учасниць і значно розширити географію, але ніщо не замінить безпосереднього спілкування. До того ж, за словами Ніяри Мамутової, активістки, повернувшись додому, поширюватимуть здобуті знання серед сестер у жіночих клубах, ділитимуться інформацією та набутим досвідом, і це безперечно допоможе покращити ефективність діяльности жіночих мусульманських організацій.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.