Львів'яни і дніпряни дізнавалися про Рамадан

©️ІКЦ м. Львів: Акція «Що є Рамадан?» у Львові 25.05.2019
©️ІКЦ м. Львів: Акція «Що є Рамадан?» у Львові 25.05.2019
©️ІКЦ м. Львів: Акція «Що є Рамадан?» у Львові 25.05.2019
©️ІКЦ м. Львів: Акція «Що є Рамадан?» у Львові 25.05.2019
©️ІКЦ м. Львів: Акція «Що є Рамадан?» у Львові 25.05.2019
©️ІКЦ м. Львів: Акція «Що є Рамадан?» у Львові 25.05.2019
©️ІКЦ м. Львів: Акція «Що є Рамадан?» у Львові 25.05.2019
©️ІКЦ м. Львів: Акція «Що є Рамадан?» у Львові 25.05.2019
©️ІКЦ м. Львів: Акція «Що є Рамадан?» у Львові 25.05.2019

Не так вже й багато часу залишилося до завершення найкращого місяця у році — Рамадану. Мусульмани дотримуються посту і молитвою, поглибленим вивченням Корану і добрими справами прагнуть довольства Всевишнього Аллага. Утримання від іжі і пиття у денний час, читання священної Книги і звернення з молитвами до Творця… Здавалося б, після такого напруженого режиму сил на громадську діяльність не залишається. Але ж ні! Саме у цей благословенний місяць послідовники ісламу активізують свою і релігійну, і суспільно значущу діяльність, збагачуючись живильною енергією світлого джерела Рамадану, щоразу наповнюючи себе новими силами і наснагою.

Тож акції і проекти, які реалізовують українські мусульмани протягом року, стають більш масштабними й оновлюються ідеями, а лави активістів поповнюються. Це стосується й проектів «Запитай у мусульманина» і «Я люблю Ісуса, тому що я — мусульманин», започаткованих українськими мусульманами-активістами громадських організацій, що входять до асоціації «Альраід» у співпраці з американською громадською мусульманською організації Mercy for Manking (MFM, «Милість для людства») у 2018 році. Саме у цей благословенний Рамадан на запитання щодо його значення і сутності робляться акценти у тематичній палітрі цього комунікативного заходу — своєрідного релігієзнавчого, просвітницького лікнепу, покликаного розвіяти сформовані в суспільстві і свідомості співгромадян помилкові й упередженні стереотипи щодо ісламу і його послідовників.

Щосуботи і щонеділі, зазвичай, на вулиці міст виходять мусульмани-активісти з банерами і плакатами, написи на яких запрошують містян до бесіди і демонструють готовність мусульман відповісти на будь-які запитання, що стосуються віровчення, моралі й етики релігії Пророка. Львів — не виняток. 25 травня 2019 року біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулася акція «Що є Рамадан», яку провели активісти Ісламського культурного центру ім. Мухамада Асада, зокрема директор Центру Амін Аль Касем, імам львівської мечеті Мурат Сулейманов і завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу Всеукраїнської асоціації «Альраід» Тарік Сархан, якого, до речі, за багаторічну діяльність щодо налагодження міжкультурного, міжетнічного і міжрелігійного діалогу міжнародна південнокорейська миротворча організація HWPL удостоїла почесного звання «Посол Миру». В Україні рпн Сархан відомий ще й як речник Неформальної групи міжрелігійного миру.

Під час акції мусульмани відповідали на запитання перехожих, ділилися ісламознавчою літературою з охочими. Ця акція, як і всі попередні, була мирною і невимушеною. Як стверджують активісти, головна їх мета — донести до співгромадян думку про спільність багатьох принципів, цінностей ісламу і християнства, а також базових засад, на яких вони ґрунтуються, зокрема того, що і мусульмани, і християни вірять у єдиного Бога.

А вже у неділю, 26 травня, Тарік Сархан разом з активістами-мусульманами ІКЦ Дніпра провів таку акцію і у цьому місті.

Довідка: Mercy for Manking розпочала свою діяльність у 2011 році. На сьогодні філії організації функціонують не тільки у різних штатах США, а й у Латинській Америці, країнах Європи і Африки. Діяльність організації спрямована на привернення уваги світової громадськості до таких глобальних проблем: досягнення міжкультурного, міжрелігійного діалогу; подолання ксенофобії (зокрема ісламофобії) у суспільстві; протидія насильству у сім’ї, жорстокому поводженню з дітьми і зловживанню психоактивними речовинами. Місія Mercy for Manking — ініціювання діалогу і подолання відчуження між людьми всіх релігій шляхом участі у здоровому дискурсі. Один з девізів MFM — «Ми — позитивний голос мусульман, які прагнуть донести людству прекрасне послання ісламу».

Довідка: Громадський Союз «Всеукраїнська асоціація «Альраід» — перше в Україні об’єднання мусульманських громадських організацій. «Альраід» — неприбуткова організація, яка здійснює культурно-просвітницьку і благодійну діяльність, допомагаючи громадянам України незалежно від їх національності і віросповідання.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.