Вже кілька років поспіль у перший день лютого світова спільнота відзначає Всесвітній день хіджабу з метою привернути увагу громадськості до права мусульманок носити хустку і розповісти про її походження і сенс.
Тож активістки жіночих організацій, що входять до Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація „Альраід“, з нагоди цієї дати організовують і проводять відповідні заходи. Наприклад, 1 лютого київські мусульманки запрошують всіх охочих на 3 поверх
— Ми пропонуємо ознайомчу інформацію про жіночий одяг та головні убори в різних куточках землі, про значення хустки (та інших елементів жіночого головного убору) в традиційній українській культурі, розпис хною на руках відвідувачок,
Як обіцяють активістки, також буде проведено екскурс в українську історію. Зокрема, про появу традиційної української хустки, її еволюцію, стилі та краєзнавчі особливості розповість дослідниця Тетяна Євлоєва.
Хоча певну частину свята буде присвячено особливостям жіночого вбрання різних народів, серед яких Іслам не є панівною релігією, все ж левову частку часу організаторки присвятять темі мусульманського хіджабу. Гості дізнаються, які різновиди тканин краще підходять, як правильно надягти хустку тощо. Знайомство з мусульманським стилем одягу, який з них є традиційним для роботи, навчання, відпочинку, купання — про все це можна буде дізнатися на цьому заході.
Нагадаємо, в Ісламському культурному центрі м. Києва День хіджабу відзначають від самого його запровадження.
Ідею відзначати День хіджабу запропонувала мешканка
Читайте за темою:
Немусульманки в День хіджабу одягнуть хустки на знак солідарності з мусульманками
У Всесвітній день хіджабу християнки підтримали своїх
У Києві День хіджабу став прикладом
У Дніпропетровську відзначали Всесвітній день хіджабу
Всесвітній день хіджабу в Одесі: історії мусульманок
Мусульманки ще раз розповіли немусульманкам про хіджаб