Меджліс відреагував на «з’їзд» проросійських кримськотатарських організацій в Криму

Реакція Меджлісу на «з’їзд» проросійських кримськотатарських організацій в окупованому Криму
Рефат Чубаров — голова Меджлісу кримськотатарського народу
06.05.2022
Оцініть статтю: 
(41 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

У Сімферополі 30 квітня відбувся з'їзд проросійських кримськотатарських організацій. Російський телеканал «Міллет» заявив, що у з'їзді взяли участь близько 300 делегатів, і за його підсумками ухвалено звернення до президента Росії Володимира Путіна про «підтримку його курсу» та військових дій в Україні, а також звернення до кримських татар, що живуть на материковій частині України та в інших країнах, про те, що «від імені кримськотатарського народу мають говорити кримські татари, що живуть у Криму». 

Як передає видання «Крим.Реалії», голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що з'їзд у Сімферополі був організований російськими спецслужбами.

«Єдиною метою, заради якої ФСБ Росії організує зазначений з’їзд, є імітація підтримки кримськими татарами „політики Путіна та спеціальної військової операції“ проти України. Власне, „з'їздом“ спецслужби Росії в черговий раз, але абсолютно безуспішно, спробують обдурити світ у тому, що, мовляв, кримські татари демонструють лояльність до політики країни-окупанта і його президента Путіна», — повідомив Чубаров.

Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров у коментарі «Крим. Реалії» висловив думку, що тільки Меджліс може представляти свій народ, але ніяк не група колаборантів:

«Меджліс кримськотатарського народу сформований на Курултаї як повноважний виборний, представницький орган кримськотатарського народу. І лише він може представляти свій народ. Можна сперечатися про терміни виборів, які давно минули, через те, що за окупаційної влади провести вибори делегатів, не кажучи вже про проведення самого Курултаю, неможливо. Делегатам Курултаю вдалося одного разу зібратися у Києві. Через відсутність кворуму захід назвали „конференцією Курултаю“ і на ній було ухвалено рішення продовжити повноваження делегатів доти, доки у Криму з'явиться можливість провести демократичні, чесні, безпечні вибори делегатів. Зрозуміло, що це відбудеться лише після звільнення Криму від російських окупантів. Я не знаю, хто такий Альберт Куршутов, але говорити, що на з'їзді „проросійських кримських татар“ прийняли „думку народу“, і надалі ніхто не має права спотворювати цю „думку народу“ — безглуздо і аморально. Насправді ця думка групи колаборантів, які зібралися в Сімферополі, не більше».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.