На початку тижня голова правління Духовного управління мусульман України «Умма» Олег Гузік разом з муфтієм Саідом Ісмагіловим відвідали мусульманську громаду міста Луцьк, а в благословенну п’ятницю побували і в Сумах.
Шейх Ісмагілов здійснив з одновірцями з Сум п’ятничну молитву — джума-намаз і прочитав проповідь, де торкнувся Ночі Могутності, в яку пророкові Мухаммадові було зіслано перші рядки Священного Корану, та нагадав про кроки, які може зробити в Рамадан мусульманин, аби посилити й покращити своє поклоніння Всевишньому.
Саід-хазрат відзначив кореспонденту видання «Іслам в Україні», що відвідини одновірців, особливо у Священний для мусульман місяць посту і молитви Рамадан, вже давно стало доброю традицією:
— У Священний місяць Рамадан є така традиція — відвідувати громади нашого Духовного управління. Так сталося, що з заходу на північний схід проїхали майже всю Україну. Метою було відвідування мусульман, проведення п’ятничного джума-намазу і спілкування з вірянами.
Як розповів шейх Саід, після хутби він мав кількагодинну розмову з вірянами, яких турбували різні питання — від особистих до богословських та організаційних:
— Щодо посту, особливостей молитви в місяць Рамадан, закяту й інших важливих релігійних аспектів. Я як муфтій запевнив одновірців, що всі питання будуть вирішені.
Саід Ісмагілов зізнався: йому було дуже приємно, що мусульманська громада міста Суми «достатньо динамічно розвивається» і має сили та наснагу для добрих справ:
— У Сумах дуже молода та активна громада послідовників Ісламу різних національностей, що гідно презентує мусульман України. Зараз, в місяць Рамадан, вони започаткували годування нужденних немусульман — частину тієї іжі, що готують для іфтару, сестри та брати призначають для малозабезпечених, передають в притулки та будинки людей похилого віку.
Нагадаємо, Ісламський культурний центр в місті Суми розташований практично в центрі міста. В ньому є молитовна зала (мечеть) на 200 осіб, де щодня правиться п’ятиразова молитва (за розкладом для Сум); бібліотека з різноманітними носіями інформації: численна література російською, українською та арабською мовами, аудіо- та відеоматеріали про Іслам і східну культуру; недільна школа арабської мови та культури ісламського світу; жіночий відділ; навчальні класи тощо.