Муфтій: Допоки є патріоти України на окупованих територіях Криму і Донбасу — ці території є непідкореними

Муфтій: Допоки є патріоти України на окупованих територіях Криму і Донбасу — ці території є непідкореними
Муфтій: Допоки є патріоти України на окупованих територіях Криму і Донбасу — ці території є непідкореними

Наприкінці лютого в українській столиці, як і в усіх містах вільної України, відбулися заходи, присвячені 5-й річниці спротиву російській окупації Криму. 27 лютого 2019 року на Майдані Незалежності проведено акцію «Україно, пам’ятай: Крим окупований», організовану Кримськотатарським Ресурсним Центром за сприяння Меджлісу кримськотатарського народу, Ліберально-демократичної ліги України й Об’єднання родичів політв’язнів.

Серед близько двохсот небайдужих людей, які у такий спосіб виявили свою солідарність з кримськими татарами, українцями і людьми інших національностей, які живуть в окупованому Криму, був і Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов. У своїй промові, звертаючись до присутніх, пан Ісмагілов наголосив: «Доки є патріоти України на окупованих територіях Криму і Донбасу — ця територія є непідкореною».

«Наші співгромадяни, зокрема мусульмани, кримські татари, демонструють свою громадянську позицію, незгоду з окупацією, не приховуючи патріотичних проукраїнських переконань, через які вони зазнають утисків і залякувань, які здійснюються шляхом проведення арештів, а також наражаються на небезпеку для здоров’я і життя. Але усі патріоти України — і етнічні українці, і кримські татари, і представники інших етнічних груп — не припиняють акції непокори окупаційному режимові, демонструють несприйняття окупаційної влади, заявляють про свою відмову брати участь у виборах і підтримувати будь-яких проросійських кандидатів чи діячів — як релігійних, так і політичних, культурних. <…> Допоки є патріоти України на окупованих територіях Криму і Донбасу — ця територія є непідкореною!» — заявив пан Ісмагілов.

У своїй промові муфтій також закликав молитися за тих, хто волею долі опинився на окупованій території, а також усіляко підтримувати їх; просити милості Всевишнього для політв’язнів, викрадених і зниклих безвісти; молитися за душі закатованих окупантами патріотів…

На сьогоднішній день у рамках міжнародного руху #LIBERATECRIMEA подібні акції організовують у всьому світі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.