Муфтій ДУМУ «Умма» привітав одновірців з настанням 1439 року хіджри

Муфтій ДУМУ «Умма» привітав одновірців з настанням 1439 року хіджри
Новий рік за мусульманським календарем не є канонічним мусульманським святом, проте хіджра (переселення) пророка Мухаммада (мир йому!) з Мекки до Медини стала знаменною подією, що символізує початок мусульманської цивілізації та становлення Ісламу як світової релігії
21.09.2017
Оцініть статтю: 
(419 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Шановні брати і сестри, вітаю вас з настанням нового 1439 року хіджри! Сьогодні ввечері (20 вересня — ред.) із заходом сонця починається новий 1439 рік хіджри — мусульманського календаря, що був введений халіфом Умаром аль Хаттабом в 637 році», — написав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов у соцмережі Facebook, нагадавши, що доба, згідно з мусульманським календарем, починається із заходом сонця, а не опівночі, як у григоріанському календарі. Тож 1 мухаррама — перший день нового року настає не в 00:00 в ніч з середи на четвер, а ввечері середи.

Також муфтій акцентував увагу на тому факті, що новий рік не є канонічним святом:

— Новий рік за мусульманським календарем не є канонічним мусульманським святом, проте хіджра (переселення) пророка Мухаммада (мир йому!) з Мекки до Медини стала знаменною подією, що символізує початок мусульманської цивілізації та становлення Ісламу як світової релігії.

Хіджра була вимушеним кроком, після десяти років проповідування єдинобожжя серед язичників Мекки репресії проти вірян досягли свого піку. Пророк Мухаммад (мир йому!) постійно шукав, куди переселитись, щоб уникнути страт, катувань та репресій. Двічі невеликі групи мусульман переселялись до Ефіопії, а також намагались знайти захист серед різних арабських племен, і все марно. Лише під час хаджу — великого мусульманського паломництва — пророк домовився з представниками оазиса Ясріб, які погодилися прийняти пророка Мухаммада як духовного лідера та всіх мусульман Мекки разом з ним. Таємно мусульмани невеликими групами почали переселятись до Ясріба. Останнім Мекку залишив пророк разом зі своїм найкращим другом Абу Бакром. Мекканці вирішили вбити пророка, коли він вийде зі свого будинку, але Всевишній Аллаг засліпив вбивць, і він встиг пройти поміж ними і виїхати в пустелю.

23 вересня 622 року, після багатьох пригод і втечі від переслідувачів, він у супроводі Абу Бакра в’їхав у Ясріб, який з того часу отримав назву Медіна Мунаввара — Пресвітла Медіна.

Але, запроваджуючи календар, халіф Умар за початок року брав не дату в’їзду пророка до міста, а перший день першого місяця місячного календаря — 1 мухаррама; в 622 році це було 12 липня.

Мусульманський місячний календар хіджри складається з 12 місяців та містить близько 354 днів, що на 10 чи 11 днів менше за сонячний рік, через це дні мусульманських релігійних свят, а також дата Нового року щороку зсуваються відносно григоріанського календаря. Доба, згідно з мусульманським календарем, починається в момент заходу сонця, а не опівночі, як у григоріанському календарі.

Місяці складаються з 29 або 30 днів. Першим днем нового місяця вважається перший день після астрономічного молодика.

— Календар хіджри після введення його в халіфаті в 637 році більше не редагувався та доволі швидко поширився серед більшості народів, що сповідують Іслам, — нагадав Саід-хазрат.

Нагадаємо, раніше в інтерв’ю виданню «Іслам в Україні» імам мечеті Ісламського культурного центру, голова ГО «Всеукраїнська асоціація „Альраід“ Сейран Аріфов докладно розповів про особливості відзначення знаменних дат і пояснив, чому навіть найвизначніші з них не можуть вважатися святом.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.