Муфтій ДУМУ «Умма» закликає міжнародну спільноту стати на захист Олега Сенцова

Муфтій ДУМУ «Умма» закликає міжнародну спільноту стати на захист Олега Сенцова
фейсбук: Мусульмани ДУМУ “Умма” долучилися до акції FreeSentsov
Муфтій ДУМУ «Умма» закликає міжнародну спільноту стати на захист Олега Сенцова
Муфтій ДУМУ «Умма» закликає міжнародну спільноту стати на захист Олега Сенцова
Муфтій ДУМУ «Умма» закликає міжнародну спільноту стати на захист Олега Сенцова
Муфтій ДУМУ «Умма» закликає міжнародну спільноту стати на захист Олега Сенцова
02.07.2018
Оцініть статтю: 
(495 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

«Ми примусимо Росію дотримуватися Божих і людських правил!» — цими словами лідер українських послідовників ісламу, муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов у своєму відеозверненні закликав світову спільноту підтримати українського кінорежисера Олега Сенцова, якого окупанти схопили на території загарбаного Криму й за надуманими обвинуваченнями засудили до позбавлення волі в Російській Федерації.

— Ми звертаємось до всієї світової спільноти! Олег Сенцов, український кінорежисер, вже чотири роки незаконно утримується Росією у в’язниці. Проте Олег продовжує боротьбу з режимом Путіна — навіть за Полярним колом. 14 травня 2018 року Олег оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення усіх громадян України, що їх незаконно утримує Росія. Підтримуйте Олега — і ми примусимо Росію дотримуватися Божих і людських правил. #FreeSentsov! — говорить у відеозверненні шейх Саід.

До акцій на захист Сенцова долучаються й інші українські послідовники ісламу. Так, відомий український кінорежисер та актор кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв звернувся у дні проведення Чемпіонату світу з футболу до усієї спортивної спільноти із закликом приєднатии свій голос до вимог врятувати бранця Кремля та бойкотувати ЧМ-2018. Свої світлини з хештегами #FreeSentsov, #SaveSentsov, #SaveOlegSentsov мусульмани, як й інші активні співгромадяни, розміщують в соцмережах та приходять с такими плакатами до дипломатичних установ РФ.

У самій Росії також є громадяни, що зберегли спроможність тверезо, а головне — самостійно мислити, розуміють всю абсурдність звинувачень на адресу українського режисера й бачать, чого його ув’язненням добивається Кремль. Так, Олександр Подрабінек, російський журналіст і правозахисник, стверджує, що російська влада не зацікавлена у збереженні життя Сенцова:

— Проблема в тому, що влада [російська — ред] не зацікавлена ​​в збереженні життя Сенцова. Як раніше вона не була зацікавлена ​​в збереженні його волі, а ще раніше — в захисті його прав. Нічого іншого чекати від цієї влади і неможливо, оскільки сенс її діяльності полягає винятково у захисті інтересів вузького правлячого клану та його обслуги, а не в захисті прав і свобод громадян нашої країни. Однак цинізм політиків ніколи не дозволить їм ухвалювати рішення, виходячи із загальнолюдських міркувань, а не з так званих державних інтересів, як вони їх розуміють. І все ж у російської влади є больові точки. Дещо може змусити її поворухнутися. Наприклад, ясно виражена загроза особистої відповідальності тих, хто причетний до повільного вбивства Сенцова. Інша больова точка — втрата виграшного іміджу. Ні, всередині країни її імідж від загибелі Сенцова не постраждає. Але поза Росією її імідж до часу підтримується іншим: влада розумна, компромісна, гуманна і шукає партнерських відносин. Заради підтримки цього іміджу Кремль може піти якщо не на звільнення або на обмін політв’язнів-українців, що утримуються в Росії, то на звільнення Сенцова. Це трапиться, якщо загроза зовнішньому іміджу Росії переважить інерцію режиму і прагнення влади виглядати в очах російських громадян незламною і нещадною. Тому міжнародний тиск на Кремль — це, по суті, єдине, що тепер може врятувати життя Олега Сенцова. Але часу залишилося дуже мало.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.