Муфтій Саід Ісмагілов закликає українців молитися за безвинних жертв Голодомору

Муфтій Саід Ісмагілов закликає українців молитися за безвинних жертв Голодомору
23.11.2019
Оцініть статтю: 
(154 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

«У цей трагічний день ми молимося за всіх, хто постраждав через цей злочин, це страшне насильство», — муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов закликав співвітчизників згадати у своїх молитвах жертв Голодомору — геноциду українців, влаштованого радянською владою. Своє звернення духовний лідер українських мусульман оприлюднив у соцмережі «Фейсбук».

«Шановні українці, брати і сестри! 23 листопада згадаймо в наших молитвах безвинних жертв Голодомору! », — пише муфтій.

Шейх Саід нагадав, що Голодомор як геноцид і злочин радянської влади проти українців аж тричі торкнувся України, та підкреслює, що мусульмани України — невіддільна частина українського суспільства й за століття спільної історії пережили чимало трагічних подій. 

«У цей трагічний день ми молимося за всіх, хто постраждав через цей злочин, це страшне насильство. Українці всіх віросповідань повинні пліч-о-пліч, у єдності зустрічати виклики, що вже не перший рік стоять перед нашим суспільством, нашою державою. Ми маємо гуртуватися й бути єдині, разом вшанувати пам’ять усіх жертв того кривавого режиму. Закликаємо вас ушанувати пам'ять жертв Голодомору та згадати їх у своїх молитвах», — звертається муфтій до співвітчизників.

День пам'яті жертв голодоморів відзначають щороку в четверту суботу листопада, згідно з президентськими наказами 1998 та 2007 років. Цього року він припав на 23 листопада.

У XX сторіччі українці пережили три голодомори: 1921–1923, 1932–1933 та голод 1946–1947 років. Але наймасштабнішим був Голодомор 1932–1933-го — геноцид українського народу, здійснений тоталітарним комуністичним режимом СРСР. 

Голодомору передувала насильницька колективізація, «розкуркулення», хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що тривав 22 місяці, — свідома та цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалися від 1928 року. Ця карально-репресивна акція мала упокорити українське селянство, знищити самостійні селянські господарства, що становили соціально-економічну основу української нації.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.