Муфтія ДУМУ «Умма» запросили на зустріч зі студентами греко-католицької богословської академії

Муфтія ДУМУ «Умма» запросили на зустріч зі студентами греко-католицької богословської академії
Запрошення до зустрічі

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов відгукнувся на запрошення керівництва Івано-Франківської академії Івана Золотоустого — у четвер, 4 квітня, відбудеться зустріч шейха зі студентами й викладацьким складом цього богословського вишу.

Разом із Саідом Ісмагіловим до майбутніх душпастирів, богословів та філософів завітає й Амін аль-Касем — директор Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада (Львів), щоб узяти участь у заході в рамках проекту «Зустріч з цікавими людьми».

Шейх Саід Ісмагілов прочитає лекцію про Іслам, розповість про історію появи та поширення цього віровчення на теренах України, сучасних українських мусульман, їхній внесок у розбудову та становлення держави, а також про участь українських послідовників Ісламу в Революції гідності та АТО/ООС, служіння імамів-капеланів, засновані мусульманами волонтерські рухи.

Амін аль-Касем спілкуватиметься з учасниками зустрічі й повідає про діяльність ісламських культурних центрів, зокрема львівського, соціальне служіння та доброчинність мусульман, реалізовані культурно-просвітницькі, екологічні програми тощо.

Зауважмо, зустріч цікава не тільки з погляду ознайомлення молоді й наукової інтелігенції з Ісламом, морально-етичними засадами мусульман, а тому, що зміцнює міжрелігійний діалог, сприяє викоріненню недовіри між послідовниками різних релігій. Дуже важливо, що її учасниками будуть студенти закладу, де готують кваліфікованих науковців, викладачів і духівництво — вони зможуть зробити свій внесок у подолання ксенофобії, зокрема ісламофобії, в нашому суспільстві.

Академія Івана Золотоустого продовжує діяльність Греко-католицької духовної семінарії в Станиславові (тепер Івано-Франківськ), закритої 1945 року та відновленої 1990 року в складі Івано-Франківського теологічно-катехитичного духовного інституту, реорганізованого 2000 року в Івано-Франківську теологічну академію. 2014 року Теологічну академію перейменовано в Івано-Франківський богословський університет св. Івана Золотоустого. Торік університет реорганізовано у Приватний заклад вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого». Засновник закладу — Івано-Франківське архієпархіальне управління Української греко-католицької церкви.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.